Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Patkánytartás ilyen körülménye...

Patkánytartás ilyen körülmények között, jó ötlet?

Figyelt kérdés

Szeptembertől albérletbe költözöm és egy ideális kisállatot keresek magammellé. Korábban főleg macskáim és kutyáim voltak, ezért olyan háziállatot szeretnék aki kötődik. Ilyen szempontból azt olvastam, hogy egy patkány jó választás lenne.

Azonban az is fontos lenne számomra, hogy abban az esetben, amikor szabadonengedem (hiszen nem tarthatom folymatosan ketrecben) ne tegyen nagy kárt a bútorokban. Talán ez az egyik legnagyobb félelmem a patkánytartással kapcsolatban. El lehet valamivel érni, hogy ne rágjon meg mindent?

Ezenkívül mivel napközben nem vagyok otthon jó lenne, ha nem bánná a magányt. Olvastam, hogy társas lények, ennek tekintetében megpróbálnék egy testvérpárt befogadni. Ez megoldaná a problémát?

Másik felmerülő kérdésem a tartás költségei. Egyetemi éveim alatt sajnos nem valószínű, hogy bővelkedni fogok a pénzben, ezért fontos lenne, hogy úgy tudjak megadni mindent jövőbeli kiskedvencecmnek, hogy közben nem adósodom el.

Ezek alapján megfelelő lenne számomra a patkány mint háziállat? Esetleg tudtok (más) olyan kisállatot javasolni, aki megfelel a kritériumaimnak?

Esetleg személyes tapasztalat a patkánytartásról, amit jó tudni?

A válaszokat előre is köszönöm.



2017. júl. 17. 19:01
 1/7 anonim válasza:
72%
Én nem ajánlom a patkányt. Inkább tengerimalacot vagy hörcsögöt. Jobban jársz velük.
2017. júl. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2%

Szerintem a patkany a legundoritobb allat.

Koltsegei biztos ,hogy minimalisak hisz gondolj bele megeszik mindent es el él mindenhol.

Ha parban lesznek arra vigyazz hogy azonos nemuek legyenek mert borzaszto modon tudnak szaporodni.

Ha kiengeded oket szerintem fel napot raszanhatsz mire befogod rendesen.

En is csatlakozok az elottemszolohozbha mindenkepp ragcsalot akarsz akkor mar tengerimalac. De azzal is sok gond van.

2017. júl. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
17%
Hülyeség a patkány minden szempontból.Tengeri malac állandóan sivít,mindig éhes,hörcsögöt is sokszor kell takarítani,én csincsillát vennék,kézhez szoktatnám,ezerszer barátibb mint egy degu vagy patkány.
2017. júl. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

#2 "Koltsegei biztos ,hogy minimalisak hisz gondolj bele megeszik mindent es el él mindenhol. " Igen, a vadonban. Tudod meddig él egy vad patkány? Fél évig. Max egy míg egy jó vérvonalú díszpatkány amerikában a 4-5 évet is megérheti. Végülis a gyereked se hal meg ha mekin és pizzán tartod csak mocskosul egészségtelen.


Kérdésre válaszolva, mindenképp társasan tartsd, vagy egyneműeket (csajok jobban kijönnek) vagy egy ivartalanított hím és nőstény párt, nálam 2 töketlen+2 lány felállás van, jól kijönnek.

Árban, háááát... Tápnak Beaphar Care+-t érdemes venni, zacskója 1300 forint, ebből havi kb 2 fogyna 2 patkányra de emellé már csak nasi kell mert teljes értékű táp.

Az almozást úgy lehet olcsón hogy veszel polárplédet (IKEA, pepco, jysk) amit leraksz a ketrec aljába és vécébe teszel papíralmot vagy szalma/fapelletet, a pelletből így egy pár ezres zsák hónapokig kitart a polárt meg ha kimosod 90 fokon újra lehet használni amíg szét nem rágják. Egyébként a rágás patkány függő, van aki szeret kupit csinálni, mindent megrágni, más meg szép rendben tartja a cuccait, környezetét és kint se rágcsál.

Amúgy úgy vettem észre kint nem szoktak annyit, inkább felfedeznek.

Ha kiengeded zárj le minden zugot ahova bebújhatnak és kezd el tanítani nekik hogy hallgassanak a nevükre vagy valamilyen hangra. Én mindig mikor kaját adtam ciccegtem, mostmár bárhonnan előjönnek rá, de a nasis zacskó zörgetés is jó, a lényeg hogy be tudd őket hívni ha kell.

2017. júl. 18. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja és az orvosi számlákkal is számolni kell mert sajnos sok féle betegségük lehet, nem fertőzőek, főleg légúti szuttyok, tályogok, daganatok. Egyik patkányomnak mindig van valami baja, sebes a háta, atkás, vöröskönnyes a szeme, tüsszög, leesik a farka vége, míg egy másik lassan 3 éves és legutóbb mikor járt dokinál 2 hónapos volt és csak a családi ékszereket szedték le.
2017. júl. 18. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Én a vadászgörényt ajánlom. Ha alomra szoktatod, takarítani sem kell sokat. Sétáltatni lehet megfelelő hámmal.

Én ha patkányt vennék biztos foltosat vagy albínót vennék, akkor nem hiszi azt senki, hogy házipatkány.

2017. júl. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#6 nyugi nekem a csuklyás, albínó és husky patkányra is megkérdezték hogy "de ez nem vad?" :D
2017. júl. 20. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!