Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Melyik ketrec lenne jobb egy...

Melyik ketrec lenne jobb egy hörcsögnek?

Figyelt kérdés
Egy Ferplast Circus Fun vagy egy Ferplast Stadium lenne jobb ketrec egy hörcsögnek?

2017. júl. 24. 14:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyik sem!! Mindkettő borzasztó kicsi és midedn felszerelés benne kuka.

Törpehörcsögnek minimum 60x40,d e inkább 80x40 cm-es hely kell. Aranyhörcsögnek minimum 80x50, de inkább 100x50 cm. Alapterület persze. Emelet stb. nem számít. Amúgy emg jobb egy terrárium, mint a ketrec, mert azt nem rágja, nem akad bele, nem mászik fel és esik le, nem kap huzatot, nem szórja ki a forgácsot stb. és sokkal olcsóbb, jófogáson 80x40 cm-eset vettem én 2500 ft-ért. Kerékből törpének 20, aranyhörcsögnek 30 centis kell. Faházak és fa játékok, etető, itató, fürdőhomok és legalább 15 cm vastag alom kell.

2017. júl. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
36%
Utolso terariumban nem lehet hörcsögöt tartani.Be párásodik nehezeben kap levegeőt stb.milyen lenne egy üvegbe zárva?
2017. júl. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én ketrecben akarom tartani. Ha az a kettő nem jó akkor valaki tudna linket küldeni egy hörcsög ketrecről?
2017. júl. 25. 08:29
 4/8 anonim ***** válasza:
53%

Kettes, látom, neked sem sok fogalmad van a hörcsögtartásról. A terrárium 100x jobb, mint a ketrec, mert:

- nem kap benne huzatot, ellenben tökéletesen kap levegőt, amúgy is a föld alatt élnek, ahol még annyi levegőjük sincs, mint egy terráriumban, de természetesen nem egy 30 centis terrára kell gondolni, abban valóban beszorul a levegő.. egy minimum 60 centis terrárium viszont jobban levegőzik egy hörcsög szempontjából, mint a ketrec

- a ketrecben rácsot rágja általában, ami idegesítő és a fogait is tönkreteszi

- a ketrecbe könnyen beakadhat a lába vagy valamije, el is törhet

- felmászik a rácsokon és leeshet,ha rosszul esik, meg is halhat

- a ketrecből az almot folyton kiszórja, koszos lesz a környezte is

- a ketrecet nem lehet rendesen almozni, mivel egy hörcsögnek legalább 15 cm forgács (vagy papíralom) kell, a ketrec tálcája ált. nincs ekkora,. így már nem is jó egy földalatti állatnak

- a rácsok miatt ronda a ketrec és nehezen látható át, börtönhatása van, az üveg sokkal jobban látható

- a terrák sokkal olcsóbbak, mint egy megfelelő méretű ketrec


Egy rendes hörcsöglakhely így néz ki:

[link]


Ha mindenképp ketrec kell, akkor ami jó és Mo.-n kapható:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

A többi kb. mind kicsi.

2017. júl. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
49%
Ja azt kihagytam, hogy a ketrecekben lévő felszerelések, főleg a kerék, nem jó. Mindenképp kell még venni külön egy csomó dolgot.. ehhez javaslom a petnetet, ott vannak jó dolgok, kerék is (trixie hypno). Törpének 20-as, aranynak 28-as.
2017. júl. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A kettes hülyeséget beszél, nem párásodik be a terrárium, és sokkal praktikusabb, mint a ketrec. De ha mindenképpen ketrecet akarsz, az Alaska ketrecet vedd meg. Előtte lépj be facebookon a Hörcsög imádók csoportba tájékozódni.
2017. júl. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
20%
2 es vagyok én egy pici teráriumra gondoltam de amit linkelt a 3 mas az tényleg jó csak a barátnőm egy nagyon picibe tartja és anyira kicsi hogy egy kerék fért be és meg anyi hely van hogy ki bir nyujtozni enyi helye van és ez igy nem jó neki
2017. júl. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
OK. belépek abba a facebook csoportba
2017. júl. 26. 08:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!