Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpenyúl, csincsilla, hörcsög...

Törpenyúl, csincsilla, hörcsög, tengerimalac, degu, egér, patkány vagy mókus?

Figyelt kérdés
Melyiket jobb tartani? Előnyök és hátrányok? Első kisemlősöm lenne.

2017. aug. 1. 15:02
 1/8 anonim ***** válasza:
30%

Először is érdemes tájékozódni hogy a közeledben van-e olyan orvos aki egzotikus állatokkal is foglalkozik, mert egy túlnőtt metszőfog ellátása is hozzáértést igényel, illetve az altatás sem gyerek játék.


A felsoroltak közül mind társasági állat, azaz csak párban szabad/érdemes tartani, ennek fejében dönts.


Azt hozzáteszem hogy macskával sincs több gond mint, a kisemlősökkel, nem igényel különösebben társat.


Pl a csincsilla, tengerimalac, degu, mókus, esetében külön megfigyelhető az együttélési kommunikációk, viselkedés formák, amiket nem tapasztalsz meg ha egyedül tartod őket.

Nálam a két degu akik testvérek, mindenhova együtt hajlandóak jönni menni, nincs kivételezés :)

2017. aug. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%
Utolsó válásával részben érték eyet. Az tokeletes, hogy felhívta a figyelmedet az orvosra, viszont a hörcsögöket tilos együtt tartani, ők magányos állatok. Én őket ajánlom. A törpehörinek minimum 80*60 cm alapterület kell, az aranynak legalább 100*50. A kezdő felszerelések ára kb 15-20.000 Ft, utána havonta 1-2.000 Ft.
2017. aug. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mivel írtad, hogy teljesen kezdő vagy, ezèrt én is a hörcsögöt ajánlom, vagy az egereket. Nekem volt mindkét állat és én az egereket szórakoztatóbbnak tartom, mint a höriket.
2017. aug. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
46%

csatornapatkány:D

komojra fordítva szót szerintem hörcsög

2017. aug. 4. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
42%
tengeriegér dugót
2017. aug. 4. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
46%

Mivel első kisemlősöd lenne, én is a hörcsögöt ajánlanám, dszungáriai törpét vagy szíriai aranyhörit. A különbség köztük csak annyi, hogy az arany kicsit nagyobbra nő, ebből kifolyólag nagyobb helyre van szüksége, a pontos méreteket és minden más dolgot itt megtalálsz: [link]

Nekem még csak hörcsögöm volt a felsorolt állatok közül, de ők (és az egerek) ezek közül a legkevésbé költségesek és a legkisebb helyigényűek, és nem túl bonyolult a tartásuk. Illetve egy ketrecben mindenképpen csak egyet tarts, mert magányos állatok! Ami szerintem hátrány, hogy a hörcsög nem fog igazán ragaszkodni hozzád, mármint nyilván várja, hogy enni adj neki és esténként játssz vele, de nem fog veled külön szoros kapcsolatot kialakítani például egy deguval ellentétben, aki megismeri a gazdáját. Illetve hátrány lehet még, hogy néha harap (bár tényleg nem nagyot) de ez személyiségfüggő, nekem eddig 2 hörim volt, az egyik sosem harapott, a másik viszonylag gyakran.

A patkányok nekem is nagyon tetszenek, mert nagyon édesek és intelligensek, majdnem tartottam is, csak az bizonytalanított el, hogy általában rövid életűek, mert gyakoriak náluk (főleg) a daganatos megbetegedések.

A nyuszikat is ajánlanám, mert ők is nagyon édesek és okosak.

2017. aug. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem a hörcsögök azért nem olyan szimpik, mert nagyon harapnak... Ki sem tudom venni őket babusgatni, mert már rögtön zizeg és harapni készül. Ja és ha még szerencséd is van megszelídíteni akkor is csak maximumm 2 évet él. Amúgy most a dzsungáriai törpehörcsögről írtam.
2017. szept. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Első kisemlősnek SEMMIKÉPP nem ajánlanék mókust. Aki mókuskát szeretne, annak tapasztaltnak kell lennie. Nekem az elsőm az hörcsög volt, és nem mindegyik harap, csak tudni kell vele bánni. Ha gondolod írj privátban, sokat tudok segíteni.
2017. nov. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!