Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Beteg a hörcsögöm?

Beteg a hörcsögöm?

Figyelt kérdés
Nemrég vettem észre, hogy a hörcsögöm furcsán viselkedik. Először akkor vettem észre, mikor benéztem a házikójába, és ki volt feküdve az oldalára, mintha meghalt volna, de mikor kihívtam, egyből kijött. Az elmúlt pár napban észrevettem, hogy a füle mögött nedves a szőre, néha a hasán és az oldalán is. Nem nagyon láttam, hogy eszik, vagy iszik, ezért gyakran adok neki a kezemből kaját, amit el is fogad, de mikor az itatót tartom oda, akkor nem iszik. Mintha kevesebb lenne az ereje is, mert éjszaka nem nagyon aktív. Az elmúlt hetekben amúgy nagyon meleg volt a lakásban, 30 celsius fok fölött. Lehet, hogy csak melege van, vagy beteg?

2017. aug. 6. 20:54
 1/6 anonim válasza:
Nekem rengeteg hörcsögöm volt már eddig, így tapasztalatból mondom, hogy ezek nem jó jelek. Én a helyedben a biztonság kedvéért elvinném egy állatorvoshoz, mert így kisebb az esély arra, hogy elpusztuljon.
2017. aug. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Szerintem melege van.. En az enyémet meg szoktam furdetni élvezi ebben a melegben nagyon at se szoktam torolni...
2017. aug. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nehogy megfurdesd... Orvos
2017. aug. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Valami biztos nincs vele rendben. Próbáld meg hűvös helyre vinni, bár most már nem lesz hőség. Ha nincs jobban/romlik a helyzet, vidd orvoshoz.
2017. aug. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Most enyhült az idő, de próbáld hűteni a helyét. Kapjon hideg csempelapot, amire rá tud feküdni és tegyél jégakkut a ketrec tetejére(törölközőbe csavarva).

És kapjon rengeteg lében gazdag gyümölcsöt és zöldséget(Akár kicsit hűtve).

De igen, sajnos ezek nem nagyon jó jelek. Mennyi idős a hörcsögöd?

2017. aug. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A meleg volt a probléma. Áthelyeztem a ketrecét a lakás egyik hidegebb szobájába, kissé hűtött vizet, és gyümölcsöt adtam neki, és egyből jól érezte magát. A hörcsög egyébként 1 éves. Köszönöm a válaszokat!
2017. aug. 8. 19:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!