Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nem tesz rosszat a hörcsögnek,...

Nem tesz rosszat a hörcsögnek, ha gömbbe rakom?

Figyelt kérdés
Nemrég kaptam egy hörcsög gömböt, de nem tudom, nem-e állatkínzás abba belerakni az én kis borsómat.

#hörcsög #borsó #szeretem az állatokat
2017. aug. 7. 13:04
 1/9 anonim válasza:
31%
Tedd bele és meglátod mennyire élvezi, de szerintem nagyon fogja :D többnyire szeretik
2017. aug. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
58%
Első, honnan tudod, hogy szeretik? Mondták neked? Németországban be akarják tiltani, mert állatkínzás. Én is ezt gondolom. Nem lát ki belőle, nem látja, mi hol van, bármi baja lehet, ha valaminek nekiszalad. Nem tudja irányítani, kifolyik belőle a pisi, tiszta olyan lesz a hörcsög is, és mindenhol keni szét, amerre megy. Ráadásul ha nem megfelelő méretű (törpének minimum 20, aranynak 30 cm átmérőjű kell, mint a mókuskerékből), akkor meg a gerincét is tönkreteszi, mert hajlik benne. Inkább keríts el egy részt a lakásban, és oda tedd le a játékaival együtt. Hagy fusson normálisan, és hagy szagoljon/rágcsáljon meg mindent. Sokkal emberibb lenne így.
2017. aug. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%

De, szerintem kimeríti az állatkínzás fogalmát.

A ketrecében vagy terráriumában legyen megfelelő méretű mókuskerék( aranyhörcsögnek legalább 30 cm átmérőjű, törpehörcsögnek legalább 20-25 cm átmérőjű) és kész.Ha futni szeretne a hörcsög, akkor bemegy a kerekébe és fut amíg kedve tartja.

Nagyon nem tűnik helyesnek a szememben, hogy belerakjuk akarata ellenére a gömbbe, lezárjuk és nem tudja abbahagyni sem, nem tud belőle kimászni.

A másik aggasztó dolog, hogy ezeket a hörcsöggömböket nagyon kicsi átmérővel gyártják, szinte kizárnak tartom, hogy megfelelő átmérőjűt kaptál. A megfelelő méretű legalább 6 ezer ft..

10-14 centiseket árulnak mindenhol..

2017. aug. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Rendben akkor a gömb a kukába. A mókuskerekét minden este tekeri, törpehörcsög, és 25 cm a mókuskerék átmérője, és a rácsra van illesztve.
2017. aug. 7. 19:09
 5/9 anonim válasza:
40%
Annyi okos magyar emberrel lehet manapság találkozni, senki sem mondta hogy 2 hétig legyen benne hogy a fentebb írottak bekövetkezzenek. Az ilyen intelligens papírnehezékekkel is csak többen vagyunk, ha rajtatok múlna már kihaltunk volna, szánalmas hogy mennyire buták és primitívek tudnak lenni az emberek. :D
2017. aug. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
tessék?
2017. aug. 7. 19:56
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem értem, miről beszél az utolsó válaszoló. Kérdező, a mókuskerék akkor tökéletes. Ha van kedved, csatlakozz a Hörcsög imádók csoportba Facebookon.
2017. aug. 7. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
:)
2017. aug. 7. 20:24
 9/9 anonim ***** válasza:

A gömböt ki ne dobd, vedd le az ajtaját és akaszd a rácsra egy dróttal, igaz nekem patkányom van de imádják ,egész nap abban lustálkodnak, mivel a hörcsög sokszor szereti beásni magát úgy tudom, esetleg tömsz bele egy rakás papíralmot és kész a kuckó.

[link]

2017. aug. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!