Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mitől változhat meg hirtelen...

Mitől változhat meg hirtelen egy törpenyuszi szaga? Beteg lehet? Vagy én csinálok valamit rosszul?

Figyelt kérdés

Másfél hónapja van nálam egy fiú albínó oroszlánfejű törpenyuszi. Most körülbelül 3 hónapos lehet. Eddig semmi baj nem volt vele. Minden nap takarítva van. A wcjébe végzi a dolgát, a wc aljába fapelletet szoktam tenni úgy 1 cm vastagságban, aztán arra rá még vagy 2 centi faforgácsot. Azért mind a kettőt mert nagyon nem szereti a fapelletet, nem bírja elviselni. Próbáltam hozzászoktatni de folyton kikaparta az egészet. De tudom azt is, hogy a fapellet jobban funkcionál alomként, ezért kicsit "becsapom", letakarom faforgáccsal. A ketrec többi részébe pedig kis forgács, széna van téve. Illetve van egy kis hely hagyva szabadon ha melege lenne oda tudjon feküdni. Eddig meg sem éreztem hogy a szobában van, sőt nagyon is jó illatú volt. Most viszont egy hete valamiért szörnyen kellemetlen szaga lett, egyik napról a másikra. Nem túlzok, tényleg nagyon rossz, alig lehet elviselni. Ajtó, ablak nyitva van 0-24-ben hogy mozogjon a levegő de az sem sokat használ. Ilyen erős izzadtságszag szerű szag. Kipróbáltam mindent. Átmostam 3x a ketrecét meg az összes cuccát egytől egyig, felforgattam a házat hogy esetleg nem pisilt-e valahová ki a szobába amikor kint volt,de nem,egyszer sem csinált még ilyet. Aztán láttam hogy kicsit sárga a lába, gondoltam lepisilte. Vettem neki való sampont megmostam a lábait.

De kész ennyit tudtam tenni, és semmit nem használt az ég világon. Tán 15 perce volt a ketrecben de ugyanolyan büdös lett. Nagyon szeretem, és semmi esetre sem szeretném kitenni kertbe, vagy megválni tőle, de nem tudom ezt így meddig fogom bírni nem tudom. Ma már szó szerint öklendeztem tőle. Mitől lehet ez? Másnak van esetleg ezzel kapcsolatban tapasztalata?

Ja azt elfelejtettem mondani hogy enni inni ugyanazt eszi mióta itt van, nem változtattam rajta semmit.

Bocsi hogy ilyen hosszú lett, előre is köszönöm ha végigolvastad és válaszolsz.

18/L


2017. aug. 7. 20:48
 1/2 anonim ***** válasza:
Fiú nyusziknál ez teljesen normális, nem kell megilyedni, nincs semmi egészségügyi problémája. Egyszerűen csak annyi történt, hogy ahogy elkezdett ivaréretté válni, büdösebb lett a pisije, ezzel a nagyon erős, jellegzetes szaggal jelölik ki a területüket. Vidd el ivartalanítani, lehetőleg olyan állatorvoshoz, aki direkt kisállatokra van specializálódva, és akkor megoldódik a probléma.
2017. aug. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Most kezd ivaréretté válni, ez erős szagú vizelettel jár, illetve időnként a bogyók szaga is erősebb, amikor jelölésre használják. Sajnos ez ilyen, egy ideig ki kell bírni. Gyakori takarítással lehet enyhíteni.

Ha betöltötte a 6 hónapos kort, és elérte az 1kg-os súlyt, akkor lehet ivartalanítani, de csakis egzotikus állatokkal foglalkozó állatorvos csinálja, különben óriási a kockázat. Nyulas dokinál biztos, hogy minden rendben lesz. Ha esetleg Bp-i vagy, tudok ajánlani orvost!

Viszont egy jószándékú javaslat: A nyuszisampont nagy ívben hajítsd ki a kukába. Többet árt, mint használ, tönkreteszi a nyuszi bőrét. Amúgy is tilos fürdetni a nyuszit. Ha annyira koszos lesz, hogy nem tudja magát megtisztítani, és muszáj, akkor is csak azt a részét szabad megmosni, ami koszos, és azt is csak tiszta vízzel!

2017. aug. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!