Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mennyire hangosak a csincsillá...

Mennyire hangosak a csincsillák, lehet tőlük aludni?

Figyelt kérdés
2017. aug. 16. 09:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Keress fel egy tenyésztőt vagy egy olyan embert, aki tart csincsillákat és személyesen bizonyosodj meg róla.
2017. aug. 18. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem 11 éve vannak csincsilláim így tudok releváns véleményt mondani.

Az elején amikor az első pár hozzám került nem bírtam tőlük aludni éjjel, tudvalevőn éjszakai állat így nappal alszik és éjjel van elemében.

Egy idő után megszokták, hogy villanyoltásnál csönd van de akkor is ugrálnak, játszanak, esznek és társasági életet élnek sőt egyes példányok hangos sikoltó hangot is hajlamosak olykor kiadni.

Én egy pár hét alatt teljesen hozzászoktam ahhoz, hogy ott vannak a szobában és már nem keltem fel rájuk.

Ha valaki viszont rossz alvó akkor ajánlanám, hogy ne a abban a helységben helyezzük el őket ahol alszunk.

Mivel igénylik a társaságot amúgy is ezért érdemes vagy párban tartani őket vagy pedig a nappaliba tenni a ketrecet ahol a leggyakrabban jár a család.

2017. szept. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Három éve vannak csincsilláim, mindig a hálószobában tarottam őket. Nem vagyok túl jó alvó, az elején fura volt, ma már az a szokatlan, ha máshol kell aludnom és nem hallom a motoszkálásukat. Néha, mikor este unatkoznak/megijednek, kiadnak egy fura "ugató" hangot, na arra mindig felkelek, mert nagyon idegesítő, de ilyen kb. 3 havonta egyszer fordul elő. :D
2017. szept. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!