Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogy vegyem rá a szüleim hogy...

Hogy vegyem rá a szüleim hogy a tengerimalacom mellé vegyek egy másikat? 13/L

Figyelt kérdés

Van egy nőstény malim (4 éves) és szeretnék mellé egy másik malit (szintén nőstényt) és inkább örökbefogadni

A gond a szüleimmel van

Mindig is szerettem volna egy társat Pocak mellé.Anno volt egy nyuszink is de ő nemrég itthagyott minket(nyugi nem egy ketrecben voltak)...Most a kutyusommal (yorkie) nagyjából elvan.Kicsi voltam mikor Pocakot kaptam és nem tudtam róluk semmit

Hogy mondjam a szüleimnek el?

Egyelore biztos nem engednek meg mert a nyuszim miatt is rengeteget sirtam és gondolom feltenek vagy nemtudom és ez részben igaz is de...én csak a malimnak szeretnék jót nem nekem...

Hogy vegyem rá őket?



2017. aug. 27. 21:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tudom, hogy egyedül tengeri malacot nem is ajánlott tartani, mert nagyon igénylik a másik társaságát (amit se ember, se kutya nem pótolhat). Ezt mondd el nekik, hátha megértik.


De ha az első tengeri malacot megengedték, akkor miért félsz attól, hogy a másodikat nem fogják? Nekik szerintem mindegy, hogy te hánnyal foglalkozol. Meg az, hogy sírtál a nyulad miatt miért jelenténe azt, hogy nem lehet több állatod? Érzékenyen érintett, ezért inkább ne is legyen több állatod - hol ebben a logika?

2017. aug. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igen en is ezen gondolkodtam szerintem sincs ebbe logika...
2017. aug. 28. 10:07
 3/13 A kérdező kommentje:
Egyépkent már probalkoztam regebben de csak csóválták a fejüket :(
2017. aug. 28. 10:08
 4/13 anonim ***** válasza:
Én meg sem kérdeztem őket, csak cselekedtem mert tudtam, hogy a malimnak lesz jobb. Ha már nálad van úgysrm tudnak mit tenni, addig hiába próbálkozol észérvekkel győzködni őket, úgyis nem lesz a válasz. Vedd meg és állítsd őket kész tények elé. Ha a meglévőről tudsz gondoskodni, akkor mégegy nem jelent plussz problémát.
2017. aug. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Igen erre már en is gondoltaam hogy megkerdezem es esetleg nemet mondanak akkor egyszercsak mar azt veszik eszre hogy 1 malac helyett 2 malac van :D
2017. aug. 30. 09:30
 6/13 A kérdező kommentje:

De nem kell valami szülői aláírás ahoz hogy megvegyem a malacot vagy ilyesmi?

Mert tenyésztő errefelé nincs és csak állatkereskedésből tudok venni ott nem kell valami aláírás?

2017. aug. 30. 09:34
 7/13 anonim ***** válasza:
Mindenképp tenyésztőtől vegyél,de olyantól aki tényleg ért hozzá.A nőstény mellé megvettem egy másik nőstényt egy embertől,aki tenyésztőnek állította magát.Na közben kiderült,hogy a hím így mára már hárman vannak (hála az égnek az alomban csak 1 kismali volt)😁😣...
2017. aug. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Uhf
2017. aug. 30. 13:42
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem kell semmi aláírás, csak bizonyosodj meg róla, hogy tényleg azonos nemű társ kerüljön mellé. Én aztmondom, hogy állj a sarkadra és a szüleid tudta nélkül vegyél mellé egy másikat. :)
2017. aug. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
53%

Tényleg tenyésztőtől vegyél másik malacot.

Kereskedésben nagyon gyakori, hogy a nőstény malacok vemhesek. Szerintem nem hiányzik, hogy lefialjon nálatok.

Csakis tenyésztőtől vegyél.

El fog beszélgetni veled jó esetben, hogy hogyan tartod a már meglévőt stb, de szülői aláírást meg ilyesmit nem fog kérni .

Mindenképp próbáld meggyőzni a szüleidet, csak jobb ha ők is engedik.

Nem jelent több gondot nekik a két malac, nem esznek sokkal többet és nem járnak nagyobb zajjal vagy ilyesmi, pont hogy csendesebbek ha van párjuk. Az enyémek halkan szoktak beszélgetni egymással, de amikor egyedül vannak akkor visítva hívják a másikat.

A kutyád nem társ neki, inkább fenyegetés. Még ha nem is bántja, a malac félhet tőle, nem azonos fajták, nem beszélik egymás nyelvét , amit a kutya barátkozásnak szán, azt veheti fenyegetésnek a malac

Ne nagyon engedd őket össze inkább.

2017. aug. 31. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!