Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Aranyhörcsög kaphat hirtelen...

Aranyhörcsög kaphat hirtelen agyvérzést?

Figyelt kérdés

Most, hogy ezt írom, majdnem percre pontosan egy hónapja, hogy az aranyhörcsögöm meghalt. Azóta próbálom megérteni a dolgot, vagy magyarázatot kapni rá, de nem tudtam. Ha valakinek volt hasonló, talán tudna segíteni.


Állítólag létezik náluk stroke, de az csak úgy hirtelen jön? Egyik pillanatban még vígan van, aztán csak úgy...?


Semmi előjele nem volt, szépen evett, játszott, futkározott, mint bármelyik másik napon. Aztán éjfélkor egyszer csak oldalra dőlt, a fejét hátrafeszítve, mintha nem kapna levegőt, a lábaival próbálta magát kalimpálva odébb vonszolni. Aztán három óta múlva meghalt. Közben volt, hogy percekig egyáltalán nem látszott rajta semmi életjel, aztán elkezdett "csuklani" (vagy valami ahhoz hasonló hangot kiadni), és beállt a légzése normálisra. Akkor úgy nyugodtan feküdt, nem kalimpált, de mint egy rongybaba, olyan volt. Kis etető fecskendővel próbáltam levegőt nyomni a tüdejébe, hátha ott akadt neki valami, de az se használt igazán, bár néha javult utána a légzése, mégis utólag azt érzem, talán ezzel még rontottam is a helyzeten, mert nem tudtam, mi a baja, és nem vagyok orvos, csak meg akartam menteni. De hát hétvégén, egy kisváros hajnali óráiban honnan akasztottam volna le egy állatdokit?


Lehetett ez stroke? De mitől? Hisz olyan fiatal volt még, épp hogy betöltötte a 12. hónapot.


2017. aug. 29. 04:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Kaphat agyverzest egy aranyhorcsog, de ez nem annak tunik. Szerintem vagy felrenyelt valamit, vagy szamara mergezo etelt evett. Pl. csoki kifejezetten mereg az aranyhorcsognek. Mergezo szamara a paradicsom levele, es a mandula is. De nem szabad adni paprikat sem, vagy krumplit. Meg meg egy csomo minden tilos nekik.

Sajnalom, hogy elpusztult... reszvetem.

2017. aug. 29. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Paprikát lehet adni...

Sajnálom a höridet. Hogy mi volt a gond, már sose derül ki.

2017. aug. 29. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Az kizárt, hogy számára mérgezőt evett volna, évekkel ezelőtt kaptam az első hörcsögömet, ő hosszú életet megélt, az öregségbe halt bele. Már akkor utánanéztem ezer meg egy helyen, mit kaphat és mit nem, soha semmi rosszat nem adtam neki. Aznap egyébként csak hörcsögtápot és almát kapott, azt is meghámozva, nehogy a héján valami vegyszer maradjon. Szóval nem értem. Lehet, hogy eleve betegen született, esetleg valami genetikai dolog, amit nem lehetett észrevenni?
2017. aug. 31. 02:56
 4/4 anonim ***** válasza:
Sajnos simán lehet genetikai probléma is. :/
2017. aug. 31. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!