Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi a jobb a nyuszimnak?

Mi a jobb a nyuszimnak?

Figyelt kérdés
Nemrég került hozzám egy kis nyuszilány. Még nincsen ivarérettkorban, de lassan igen és akkor ivartalanítani kell majd az ő érdekében. Nem tudom eldönteni, hogy megműtsék vagy inkább szerezzek mellé egy fiú nyuszikát és legyenek kisnyuszik. Melyik opció jobb neki? Melyikkel fog tovább élni?

2017. aug. 29. 08:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Ne szaporíts, nem értesz hozzá. Egy hozzá nem értő mellett simán meghal az anyanyúl és a kölykei is, akkor meg majd nézel. Ha nem ivartalanítod, akkor 85% az esélye annak, hogy méhdaganatban fog elhunyni. Ráadásul az ivaros nyuszik átlagéletkora 3-6 év között mozog, az ivartalanítottaké 8 év. Úgyhogy jobban jársz te is, és a nyuszi is, ha megműtetted.
2017. aug. 29. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Oké, köszi. Én is inkább a műtét felé hajlok, csak örülnék, ha lenne egy olyan módja is a nyuszi egészségének a megörzésére, amihez nem kell megoperálni. Persze tudom, hogy muszáj lesz.
2017. aug. 29. 12:36
 3/7 anonim ***** válasza:
Az ellés, főleg a rendszeres ellés sokkal jobban megviseli a szervezetét, mint egy ivartalanítás. A legtöbbet azzal tudsz tenni az egészsége érdekében, ha megműtteted. Arról nem is beszélve, hogy ha kicsit szétnézel a neten, minden dugig van megunt és kidobott nyuszikkal, pont az olyan felelőtlen szaporítás miatt, amiről itt te is beszélsz
2017. aug. 30. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A második ötlet egyáltalán nem életképes. Gondolj bele, még Fibonacci is egy nyúlcsalád szaporodása alapján alkotta meg a számsorát...
2017. aug. 31. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#4 vagyok, ami kimaradt:

A legjobb az lenne, ha a nyuszit ivartalanítanád és vennél neki egy társat.(akit szintén ivartalanítanál)

2017. aug. 31. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A társon már gondolkodtam ivartalanítástól függetlenül. Szerintetek hímet vagy nőstényt érdemes inkább?
2017. szept. 1. 10:00
 7/7 anonim ***** válasza:
Az mindegy ha a másik fél is ivartalan
2018. ápr. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!