Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogy tápláljam a nyuszimat?

Hogy tápláljam a nyuszimat?

Figyelt kérdés
Én reggelente egy maroknyi nyúltápot este pedig egy maroknyi nyúltápot+zöldeket(néha almát) adok neki szerintetek ez egészséges a nuszimnak?

2017. szept. 22. 15:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem. A nyúl fő elegése a széna. Széna mindig legyen előtte. Reggel és este kaphat 2-3 evőkanál nyúltápot(abból se mindegy milyet, mert van olyan, ami tele van kukoricával, meg hasonlókkal, ami egyáltalán nem jó a nyuszinak). Hetente párszor zöldség(itt sem mindegy, hogy mit), naponta kaphat zöldfűszert(petrezselyem, kapor, stb).
2017. szept. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Széna mindig kell, hogy legyen előtte. Az a fő tápláléka. A többi csak nasi, nem kell belőle sok, ne csak azt egye. Táppal pedig vigyázz, rengeteg nyúltáp nem is jó a nyúlnak.
2017. szept. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Le irom én hogy etettem őket (kető van) reggel nem kapnak semmit csak ugye a széna a mindig előtük van meg a friss viz délután esznek egy kis füvet gyógynövényeket este pedi a nagyobbik 2 és fél evőkanál táp a kicsi pedig 1 és fél evőkanál tápot.És a Complete tápot nagyon tudom ajánlani a tenyésztőnk is azzal etet.ja és hetente 2 szer zöldség gyümi meg van ilyen jó minőségű juti ami imádnak akkor kapnak ha elmegyünk hosszab időre vagy nagyon ügyesek voltak azon a nap szóval ez ilyen pici szóval 1-2 naponta kapnak 2 őtt általában.meg fogkoptató meg nyalósó van előttük.
2017. szept. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!(igen a szénát elfelejtettem írni de az mindig van előtte).A harmadik válaszolót kérdezném hogy mi a jutalomfalat neve vagy esetleg hol vette. Előre is köszönöm!
2017. szept. 22. 21:30
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez attól is függ,hogy törpenyúl-e, vagy rendes (házi nyúl). Én a törpenyulaimnak reggel adok kb. egy maroknyi tápot, ezt ált. egy magvas tápból és egy nasisabb tápból keverem. Estére megszokták ezt enni. Két naponta kapnak zöldséget/gyümölcsöt (természetesen csak olyat ami a nyuszinak egészséges). Széna, friss víz mindig van előttük. Szerintem nem is muszály a nyuszit jutalomfalattal etetni, ha van egy gyümölcs amit szeret, az is tökéletes arra, hogy tanítsuk/magunkhoz szoktassuk stb.(nem mellesleg egészségesebb is). Mikor tápot veszel, törekedj arra, hogy a zsírtartalma a legkevesebb legyen, a rost pedig magas. Hiába ízlik a mindenféle színes virágalakú tápdarab a nyuszinak, attól még nem biztos hogy egészséges. Szénával is ugyanez. Minél frissebb, zöldebb, annál finomabb. Rengeteg féle gyógynövényes szénát is lehet kapni, ezeket is érdemes kipróbálni. Remélem segítettem. :)
2017. szept. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!