Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szeretnénk hörcsögöt de anya,...

Szeretnénk hörcsögöt de anya, apa nem engedik. Mit tegyünk?

Figyelt kérdés
Hárman vagyunk testvérek mind a hárman nagyon szeretnénk 1-1 hörcsögöt karácsonyra.De anya azt mondja hogy az büdös meg olyan mint egy egér.. apa pedig azt mondja hogy állat nem jöhet a házba.mutattam már anyának meg valamennyit apának is róluk képeket videókat akkor azt mondják hogy cukik stb. Több barátomnak is van. Beszéltünk már nekik a tartásukról is stb. Apukám nagyon szereti az állatokat anyukám is de nem annyira mint apa. Van egy kutyánk is őt is imádjuk mi gondozzuk hárman stb. (A kutya kint van) vissza térve a témához már megvan nekik a helye már néztünk ki nekik ketrecet stb. Tudnátok segíteni hogy hogyan vegyük rá őket?

2017. szept. 24. 19:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
29%
"Hisztizzetek",ígérjétek meg, hogy gondozni fogjátok őket. Mondjuk mindenképp hörcsögöt szeretnétek?
2017. szept. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Hát igen mivel az kicsi stb. A tengeri malac is jó de az volt unokatesómnak es mondták a szüleink hogy azt nem kapunk sohasem. Egyébként anya bem akarta a kutyát de egy idő utáb olyan jól megbarátkozott vele.
2017. szept. 24. 19:56
 3/15 A kérdező kommentje:
Ja és még azt mondja anyukám hohy betegséget terjeszt ez igaz?
2017. szept. 24. 20:02
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Elég akaratosnak tűntök nekem. Nem akarták a kutyát a szülők, mégis lett kutyátok. Akkor miért nem foglalkoztok vele? Biztos vagyok benne hogy bőven lenne még mit foglalkozni vele, nem egyből három hörcsögért könyörögni amit egyáltalán nem akarnak a szülők. Amúgy sem gyereknek valók mert könnyen sérülnek, éjszakai állatok tehát nappal nem jó zargatni őket.


Ha egészségesek nem terjesztenek betegséget, ezt csak rájuk húzzák mert rágcsálók. De három hörcsögnek nagy hely kell, amit naponta kell takarítani mert büdösek lesznek. Egész éjjel ébren vannak és zajonganak, ami további konfliktusforrás lehet.

2017. szept. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
A kutyát azt akarta apukánk is meg anyukánk is csak rosszul fogalmaztam meg szeretett volna anya 1 egy kutyát csak tartott tőle hogy tönkre teszi az udvart(nem tette) az tudom hogy nagy hely kell nekik van 1 barátom és nekik nagyon sok van 1 nem annyira nagy ketrecben éa hetente takarítják és egyáltalán nem büdösek mondjuk azok alatt nem forgács van hanem papír felcsíkozva az jó megoldás
2017. szept. 24. 20:11
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Barátod valószínűleg rosszul tartja őket. Egy helyen csak egy hörcsög lehet, ugyanis a hörcsögöket tilos együtt tartani, agresszíven védik a területüket. Meg is ölhetik egymást, ha össze vannak zárva. Másrészt hetente tilos takarítani. Bőven elég havonta, ha jó méretű helyük van. Aranynak körülbelül 100*50 cm alapterületű hely kell, törpének legalább 80*50. A kezdő megfelelő felszerelések együtt úgy 20.000 Ft/hörcsög árban vannak. Szóval attól függetlenül, hogy kicsi állat, nem olcsó. Nappal alszik, és tilos felkelteni. Gyereknek nem igazán való.
2017. szept. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Értem köszi. A barátom lehet hogy rosszúl tarsa nem tudom mert neki az apukája segít beki aki állatorvos. Es akkor hogy vegyük rá a szüleinket? Vagy inkább ne?
2017. szept. 24. 21:16
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Leginkább sehogy, ha ők nem akarják. Nem olcsó mulatság.
2017. szept. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
46%
Esetleg törpehörcsög? Nekem volt 2 és egyáltalán nem büdösek. Meg kisebb hely is elég neki , mint egy rendes horcsognek
2017. szept. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Utolsó, a törpehörcsögöket is tilos együtt tartani. És fejenként körülbelül 80*60 cm alapterületre van szükségük.
2017. szept. 27. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!