Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi lehet a nyuszimmal?

Mi lehet a nyuszimmal?

Figyelt kérdés
Mostanában a rex nyuszim szőre eléggé elkezdett hullani, de úgy kisebb csomókban. Ez nem is lenne nagy dolog, mivel úgy voltam vele, hogy jön a hideg és csak cseréli a bundáját (Lakásban tartom). De valahányszor így meglátok egy látszólag már kiesőben lévő szőrcsomót és kihúzom ilyen kicsi, fehér, korpaszerű dolgok vannak. Utána néztem néztem, és állítólag ez a rühösség jele is lehet. Mit gondoltok, mi lehet a baj? Vigyem azonnal állatorvoshoz, vagy várjak, hátha csak valami kis idült dolog?

2017. okt. 10. 12:59
 1/5 anonim ***** válasza:

nincsenek kopasz foltok? ha nincsenek akkor vedlik

egyébkét, az a korpaszerű valami lehet korpa, de kosz is.

ha kopasz foltok megjelentek rajta, akkor szerintem vidd orvoshoz...

2017. okt. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Eddig még nem láttam, de majd átnezem jobban. Egyébként, pontosan ezen csodálkoztam, hogy azért aránylag nagy csomókban hullik a szőre, és nem volt a helyén semmilyen kopasz folt,szinte meg sem látszott, hogy kihullott onnan.
2017. okt. 10. 13:15
 3/5 anonim ***** válasza:
akkor az valószínű az aljszőr :D
2017. okt. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Fiatalka még? Én azt tapasztaltam, hogy úgy 8-10 hónapos kor körül vedlenek így, ez az első vedlés, amikor a babaszőrt cserélik le. Később is jön csomókban belőlük, de ilyen kis elhalt bőrdarab (vagy nem tudom, minek mondjam) a szőrcsomó végén már nincs.
2017. okt. 11. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Ferenc55 válasza:
Szerintem beteg?
2017. okt. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!