Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen hörcsögöt vegyek?

Milyen hörcsögöt vegyek?

Figyelt kérdés
Nagyon sokat olvastam már róluk de nem tudom milyet vegyek ami könnyen szelíd.Kislányomnak szeretném venni 14 éves szóval nem nyúzná szét.És emellett még azt szeretném kérdezni,hogy régen volt halunk és felmaradt az akvárium abba lehetne tartani ?
2017. okt. 15. 10:29
 1/4 anonim ***** válasza:
49%
sima arany hörcsögöt, bármilyen kis állat kereskedésben lehet kapni, 1000 ft körül van és a tartása se drága :)
2017. okt. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
66%

Nekem régen dzsungáriai törpehörcsögeim voltak. Úgy vettem észre, könnyen szelidülnek, de ha sokáig nem foglalkozol velük könnyen harapóssá válhatnak. Aztán volt roborovszki törpehörim is, erről a fajtáról azt olvastam, hogy nehezen szelidül. Egy ismerősömtől kaptam, mert ők kiköltöztek, és nem volt módjuk magukkal vinni. Eleinte nagyon félős volt, takarításnál is alig lehetett elkapni, de türelemmel, és persze sok szotyival pár hét alatt szelíd lett, utána könnyedén a kezembe is tudtam venni. :)

Szóval a szelidítés nem teljesen a fajtától függ, hanem attól, mennyit foglalkozik vele a lányod.

Azt tanácsolom, hogy fiatalabb állatot vegyél, mert azok könyebben szelidülnek.

Lehet akváriumban tartani, de annál nagyon oda kell figyelni. Fontos, hogy kell valami, ami lefedi az akvárium tetejét, úgy, hogy levegő is jusson az akváriumba, de az állat ne tudjon megszökni. Nagyon ügyes kis állatok, egy golyós itatón (vagy nem tudom, hogy hívják hivatalosan ezeket) könnyedén fel tudnak mászni, és ha van egy kis rés a tetején, már meg is lógtak. Szóval én inkább a ketrecet javasolnám, habár ennek is vannak hátrányai, ha kishörcsögöket is szeretnél, de ha csak felnőtt állatot tartasz benne, nem lehet probléma, feltéve, ha mindig bezárod a kisajtót.

2017. okt. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, mekkora a terrárium alapterülete és magassága? Törpének legalább 60*50 cm alapterület kell, aranynak legalább 80*60 cm. Semmiképp se kereskedésből vedd! Ott sokszor betegek, beltenyésztettek, a nőstények vemhesek, mindegyik harapós, stb. Kereskedésben nem is értenek sem az állathoz, sem a neki való felszerelésekhez. Úgyhogy ott még csak tanácsot se kérj! Keress fel tenyésztőt, tőle vegyetek állatot. Ha van Facebookod, csatlakozz be a Hörcsög imádók csoportba. A megfelelő felszerelések is nagyon fontosak. Először tájékozódj, addig ne vegyél semmit.
2017. okt. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a weboldalt olvasd át alaposan: [link]
2017. okt. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!