Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A szena meg tud romlani?

A szena meg tud romlani?

Figyelt kérdés
Vettem a nyuszimnak egy 5kgos szénát, mert így sokkal jobban megérte és nem kell havonta venni (nem mintha az teher lett volna de ezzel le van neki tudva egy évre ). Na igen, csak azon gondolkodtam, hogy talán megromolhat pár hónap után?! Szavatossági idő Nincs rajta. A csomagolás szelloztetett. És ha megromolhat akkor mi jelti azt, hogy már nem adható a nyuszinak?
2017. okt. 16. 23:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha nem éri sok hő vagy fény (tönkremennek benne a tápanyagok), illetve nem költözik bele egy rágcsáló, nem fog megromlani.
2017. okt. 16. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :)
2017. okt. 16. 23:48
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Mi a nyáron kaszált szénát adjuk az új szénáig az állatoknak. Nem romlik meg. Csak pár dologra kell odafigyelni:

1. Ne érje közvetlen napfény.

2. Ne érje nedvesség.

3. Szellősen legyen tárolva, hogy ne fülledjen be. Pl. ha otthon, lakásban akarnám tartani én azt csinálnám, hogy vennék egy rácsos műanyag vagy fonott vessző kosarat ("szennyeskosár"), és abban tartanám. Ha félsz, hogy kipotyog a törek, akkor ne nejlont tegyél bele, hanem valami vásznat, ha muszáj. Én a nejlonzacskóban akkor se hagynám több hónapra, ha az ki van lyukasztgatva.

Ilyen módon egy évig biztosan nem lesz baja, bár azt el tudom képzelni, hogy az állás miatt csökken a tápanyag/vitamin tartama (de ez pl. a zöldségekkel is így van).

2017. okt. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem lesz semmi baja, ha száraz helyen van tárolva naptól védve.

Viszont az sehogyan sem fér a fejembe, hogyan lenne elég 5 kg 1 évre... Nálunk az kb 5 hétig elég...

2017. okt. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!