Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan beszéljem rá anyumat?

Hogyan beszéljem rá anyumat?

Figyelt kérdés

Röviden a sztori az hogy van egy anya nyuszim annak lett 2 kicsine abból az egyiket nagyon nagyon imádom és meg szeretném tartani a másiknak meg szerető gazdit keresni.

Anyut megkérdeztem hogy megtarthatom-e és azt mondta nem mert hogy az elején egy nyusziról volt szó.

Biztos hogy kifogásként ezeket fogja mondani.Szőr,sokat eszik és büdös.(jelenleg picit télleg szagosak mert 3 nyuszkó egy vécére sok pedig naponta takarítom őket.)

Valakinek valami ötlete milyen indokokkal tudnám rábeszélni anyut hogy ezek a problémák 90% ban megoldhatok?


2017. okt. 24. 15:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%
mondd el neki mit szeretnél és egyezzetek meg
2017. okt. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Mondd el neki, hogy a nyúl társas lény és voltaképpen nem is szabad egyedül tartani (pl. Ausztriában, Németországban törvény tiltja!)

A felszerelés egy részét mindkettő használhatja. Ahol egy nyúl van, ott gond is van elég:), a második nyúl már nem kétszer akkora gond.

Szerintem azt is mondd meg egyszerűen, hogy nagyon megszeretted:)

2017. okt. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát, mondd neki, hogy amúgy nyulat egyedül nem szabad tartani, mert társas lény, kell neki fajtárs, egyedül nem jó neki.... Tehát eddig rosszul tartottátok. Illetve ha már kölyke, akkor nem is kell külön macera az összeszoktatással.
2017. okt. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Elmondtam neki hogy az anya nyuszinak is jobb meg hogy nagyon szeretem a kisnyuszit de nem érdekli és én nem szeretném odaadni senkinek.Mert nagyon nagyon szeretem.Mondtam anyunak hogy a sok szőr provlémát kezelni lehet furminátorral.Táp helyett magvakat meg zöldséget gyümölcsöt kapnának mert az olcsóbb.És nagyobb wc-t hogy elférjenek és ne legyen büdös. De azt mondta hogy nem érdekli és nem tudok már mit csinálni.
2017. okt. 24. 17:16
 5/12 anonim ***** válasza:
82%

Hát mondd neki, hogy ha így áll hozzá, akkor téged meg az nem érdekel, hogy mit mond neked, mit enged meg és mit nem.

Már-már kínzás egyedül tartani. Képzelje el drága anyád, milyen lenne neki egyedüli emberként élnie valami más állatokkal.

2017. okt. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
89%

Nyulat eleve nem is szabadna egyedül tartani, társas állatok.

Nem táppal és nem is zöldség-gyümölccsel kell etetni, hanem szénával. A széna a fő tápláléka, a többi (táp, zöldség, gyümölcs) csak kiegészítő.

Nagy hely kell nekik, és úgy is mindennap ki kell engedni több órára.

Azt gyanítom, hogy az az egy nyuszi sem volt jól tartva eddig sem (már eleve, hogy egyedül volt).

2017. okt. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Igen én is azt akartam hogy nem érdekel mit mond de azt mondta hogy eltunteti a piciket.

És oké h9gy egyedul volt tartva es ezek szeribt ugy is lesz de ez kivetelevel minden masban jol van tartva.Nem ertem mibol szurted le hogy nincsen jol tartva

2017. okt. 25. 19:40
 8/12 anonim ***** válasza:

Elég kegyetlen egy anya, ha téged sem néz, a nyuszit sem.Ezt senki nem teheti a gyerekével. De te ismered, hogy mivel lehetne rávenni. Ígérj neki dolgokat, amit megcsinálsz neki cserébe, vagy zsarold érzelmileg, kérj segítséget családtagtól, aki beszél vele, vagy nem tudom.

Én biztos megmondanám, ha el meri tüntetni, elmegyek otthonról 18 évesen és felé se nézek.

2017. okt. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem első körben ivartalaníttatni kellene az anya nyuszit, nem otthon kisnyuszikat gyártani. Az ivartalanítás hosszabbítja is a nyuszik életét.

A nyusziknak pedig a fő tápláléka a széna. Ezt reggel és este egészítjük ki egy kis adag jó minőségű táppal. Hetente pár alkalommal kaphatnak icipici zöldséget vagy gyümölcsöt de abból is csak azt amelyiket ehetik a nyuszik. Pl. répa alma banán.

Nagy mozgásigényük miatt szükségünk van minimum 100-as ketrecre, több nyuszi esetén ez minimum 120-as ketrecet jelent. Rendszeres kiengedésre is szükség van!

2017. okt. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó na mond ezt eddig is tudtam és igy volt csinalva. Egyébként meg minek ivartalanítsam ha egyedul van vagy ketten leszneka gyerekével semmi értelme.
2017. okt. 25. 20:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!