Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nem értem a nyuszim. Fél,...

Hosszúhajú kérdése:

Nem értem a nyuszim. Fél, vagy mi?

Figyelt kérdés
Évek óta velem van, össsze-vissza puszilgatom mindig mellettem van, soha rosszat nem kapott tőlem, órákig el tudok beszélni hozzá... de mikor kiveszem a ketrecből gyorsabban szuszog és hangosabban. Arra gondoltam fél. De tőlem??? nincs is rá oka!

2017. okt. 25. 04:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ösztön. A ragadozó felülről jön.
2017. okt. 25. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én nyulam ha a ketrecében van, vagy az udvaron a kifutójában, nagyon bújik mindig, de még a kutyához, macskához is. Ha alkalomadtán kiengedem a kifutóból, mindig csak el akar bújni, fél tőlem, menekül.

Ösztön.

2017. okt. 25. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A nyuszik nem szeretik, ha felveszik őket. Nem érzik magukat biztonságban. Az meg még rosszabb, ha a saját ketrecéből veszed ki. Aranyszabály, hogy a ketrecben békén kell őt hagyni. Csak akkor nyúlj be, ha nagyon muszáj. Enni-inni adni neki, takarítani. Hagyd, hogy magától jöjjön ki. Az az ő kis kuckója.
2017. okt. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

jéééééé! hát ezeket sosem nem olvastam. néztem már nyuszi szótárt..., de ez sehol nem volt. Nagyon köszi nektek 1-2-3!!!

fura egyébként mert amikor kiveszem akkor csinálja, aztán ha ölbe veszem és meg sem mozdulok, csak pl tévézünk, :D akkor teljesen elmúlik ez az egész. De ha közben helyzetet váltok mert pl elzsibbadt a lábam és felhúzódom, akkor megint kezdi - majd elmúlik. magamban kerestem a hibát, de megnyugodtam, hogy nem vagyok rossz "anya" :D

2017. okt. 26. 00:26
 5/8 anonim ***** válasza:
Pedig ezzel nem teszel neki jót. Zsákmányállat, te pedig stresszeled.
2017. okt. 26. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
bele kell akkor törődnöm hogy a nyuszim fél tőlem? ez rémes! és többé nem vehetem, ki, csak magától jöhet? tudjátok mi a poén? hogy az én nyuszim ketrece gyakorlatilag mindig nyitva. igaz ugrania kellene hogy kijöjjön de nem ugrik, ezért sokszor be se zárom. ha kiteszem futni akkor odaül mellém és nem megy sehova, ha kimegyek, akkor meg leül és megvárja míg visszamegyek és felugrik mellém az ágyra. ha én nem veszem ki akkor sosem jön ki szerintem, anyám kertjében sem szaladgál, csak bebújik a talicska alá és kifekszik.
2017. okt. 26. 22:23
 7/8 anonim ***** válasza:
Azért, mert ott érzi magát biztonságban. Elég hiányos a tudásod, ha ezeket nem tudod.
2017. okt. 27. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
7 amúgy nem tudom te ismersz olyan embert akinek van nyuszija? vagy neked van? vagy láttál már nyulat? csak mert az én ismereteimet tartod hiányosnak. szerintem kérdezz meg néhány nyúltartót, hány olyan nyuszi van, akinek ha a ketrecét nyitva hagyják, akkor nem jön ki. Ott ül, az ajtó nyitva de kis se szalad. ha ez tök természetes akkor meg minek van a ketrecnek ajtaja? lehet hogy te tele vagy ismeretekkel, de akkor meg nem jók az ismereteid, ugyanis egy nyuszi ki szokott jönni a ketrecből, ha az ajtaja mindig nyitva, még akkor is ha neki a biztonságos.
2017. okt. 27. 21:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!