Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Találtam egy sünit, érdemes...

Találtam egy sünit, érdemes miatta aggódnom vagy hagyjam éldegélni?

Figyelt kérdés

Kb. az előző héten bukkant fel, azóta rendszeresen látom éjszaka, mikor kutyámmal sétálok. Amikor közel megyek hozzá, mozdulatlanná dermed, de nem gömbölyödik össze, ha megsimogatom a kis hátát. Távolról szoktam figyelgetni, egy Sonic veszett el benne, mert nagyon gyorsan tud tiplizni (nem tűnik sérültnek).


A Flórián tér (Budapest) környékén lakom, egy elég forgalmas környék autó és busz szempontjából (nem is értem, hogy kerülhetett oda csak úgy és miért nem figyelt még föl rá senki sem), a sünit mindig ugyanott, két paneltömb közötti füves részen látom.


Érdemes miatta aggódnom?



2017. okt. 29. 00:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha kevesebb mint 500g akkor aggódhatsz miatta, és ilyenkor már át lehet telelteni otthon, mert nagy eséllyel nem tudná a telelt túlélni. Ha nem veszélyeztetett, akkor viszont békén kell hagyni.


(Tavaly mi is találtunk egyet ami alig volt 300g, áttelelt nálunk, aztán elengedtük.

2017. okt. 29. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem fogtam be a sünit, ezért nem tudom mennyi a tömege, éppen amiatt vagyok tanácstalan, hogy érdemes-e haza vinnem, ha legközelebb látom vagy inkább hagyjam békén.
2017. okt. 29. 00:16
 3/9 anonim ***** válasza:
89%
Amit mi fogtunk, elfért a tenyeremben, az volt 280g, azt hiszem. Igazáól ha jóval kisebb mint a szokványos akkor szerintem már itt van november, nem teszel rosszat ha befogod. Ha meg aztán mégis több, akkor még mindig elengedheted.
2017. okt. 29. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Vidd haza és mérd le. Ha kevesebb mint 500 g,akkor télre fogadd be. :)
2017. okt. 29. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha rendesen el tudod látni hazaviheted vagy elviheted dokihoz hogy nincs e baja hogy ilyen szelíd. Aztán tavasszal elviszed egy neki megfelelő helyre ahol nem ütheti el semmi meg a hülyegyerekek nem kínozzák meg szórakozásból.
2017. okt. 29. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsokat! Elég kicsinek tűnik (mindenképpen felnőtt, csak aránylag kicsi), ha látom legközelebb, akkor hazaviszem megmérni. Mindenkinek köszönöm, pontoztam a válaszokat.
2017. okt. 29. 00:50
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez most nagyon egyéni vélemény lesz és jó eséllyel sokan megköveznek érte, de ezek jóval több mindent túlélnek, mint az ember azt gondolná.

Városban találnak kaját - kukák, kint etetett macskák, satöbbi után -, helyet ahova behúzódhatnak a hideg elől, simán túlélnek egy telet.

Mondom ezt úgy, hogy külvárosban laktam, olyan környéken, a környék tele volt sünökkel, és nem volt szükségük az emberre, hogy túléljék.

2017. okt. 29. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
#7-es, köszönöm neked is, igen, ha külvárosban laknék, nem jutott volna eszembe a kérdés sem, de ezen a környéken nagy a forgalom márcsak az Árpád híd miatt is és ehhez képest kevés a zöld terület, az is tiszta szemét a piás találkozók miatt (üvegszilánkok, kupakok, sörös dobozok stb.)
2017. okt. 29. 08:08
 9/9 anonim ***** válasza:
2017. okt. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!