Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Bélelzáródás / bélelhalás...

Bélelzáródás / bélelhalás túlélheti?

Figyelt kérdés

Van egy kis törpenyulunk, aki mindig ugrabugrál és mocorog, tündéri :)


Viszont sajnos 24 órája a ketrec sarkába ül/t és nagyon nem önmaga, ami még idegesítőbb hogy nem bogyózik illetve nem tud ( nem is eszik , inni is alig ) ez kezdődött 10.29 délben, 30.án azaz ma reggel elvittük az EXOPET be és kapott infuziót , megnyomogatták és a pocakja nagyon kemény volt sajnos a bélhajtó stb stb nem hatott így pár órával késöbb még keményebb volt a pocakja így megműtötték és kiszedtek belőlle kegyetlen mennyiségű SZŐRT ( hidegebb idő miatt nyalogatta magát és kegyetlen sok felgyülemlet benne) a baj az hogy ez az orvos szerint kb 2 hete kezdett lerakódni benne így azóta csak gyült , látszata nem volt így nem vehettük észre de amióta nem tud bogyózni azóta nyilván kegyetlenül fájhatot neki.


A probléma még hogy sajnos a 2 hét alatt elkezdtek elhalni a vastagbelei egy része és már el is halt, most 3 napot bent lesz megfigyelésen és 50% ot mondanak hogy megmarad mert az elhalt bél az nagyon súlyos..



Tudnátok mondani pár dolgot akinek már volt ilyen vagy hasonló hogy ilyenkor mi történik vagy mi történhet, meggyógyulhat ? :(



Most csak várunk ....



2017. okt. 30. 16:22
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
3 éves / bak
2017. okt. 30. 16:23
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Drukkolok nektek nagyon!

Sajnos a bélelzáródáshoz nekünk is volt "szerencsénk". Nem ismertük fel időben, de esélyünk sem volt rá. 6 éves drágám napközben még jól volt, hajnalban elment :( Nem is volt előjele. Exopetben boncolták, így derült ki, hogy szőr volt. Mondták, hogy akár néhány óra alatt is lezajlik egy ilyen, és éjjel nehéz észrevenni.

Szerencsések vagytok, hogy nektek időben kiderült, és még ha csak 50% is, de van esélyetek!!! Az sokkal több, mint ami az én kis drágámnak jutott.

2017. okt. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Hála istennek nem volt még ilyen, így érdemi választ nem tudok adni, de az exopetben a legjobb kezekben van a nyuszid! Szorítok én is nagyon! Esetleg a Facebookon a nyulak kedvelői csoportot keresd meg, ott nagyon sok nyuszis van, hátha valaki tud valami megnyugtatót írni.
2017. okt. 30. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
:(((( Nagyon sajnálom ... pedig ez egy rendes természetes dolog hogy nyalogatják magukat ..... Mai napon teljesen ki tudták tisztítani ezt megtudtam és össze is varták , minimálisan etetik , ők azért aggódnak mert a bél rész elhalt és sajnos ezt nem tudom hogy mit jelenthet, ezért van 50-50% .... :( kegyetlen sok szőr volt benne.... és tegnapig minimális jelét nem lehetet látni....
2017. okt. 30. 17:50
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
De megelőzésre lehet adni ilyen pasztát ami a szőrt oldja van nyusziknak meg macskáknak is
2017. okt. 30. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
már én is tudom .... veszek is majd.
2017. okt. 30. 18:13
 7/21 anonim ***** válasza:

1. vagyok megint: Sajnos anno én sem tudtam, hogy létezik ilyen paszta. Most már nyomom beléjük rendesen, főleg most, hogy elkezdtek vedleni.


Kérdező, azért majd írd meg kérlek, hogy van a nyunyó, veletek izgulunk!!

2017. okt. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Megint én: Ott helyben, az Exopetben tudsz is venni szőroldót!! Én is mindig náluk veszem.
2017. okt. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Remeke, venni is fogok : ) még nem hívtak ami elvileg jót jelent , azt mondták hogy 3 nap garantált hogy bent legyen mivel az a kritikus időszak így addig még nem tudják megmondani hogy mi a helyzet és hogy sikerült ( lassan el kell kezdenie enni stb stb ) 3 nap után ami holnap után lesz akkor tudnak bármit is mondani, ha hívnak az nem jó mert akkor baj van ameddig nem hívnak addig jó mert akkor lábadozik, tegnap du 2-3 fele volt a műtét és este már a lábán ült igaz csak gubasztott de az normális ilyenkor legalább magánál van, amit mondtak még hogy most csak minimálisan adnak neki valami spéci tápot fecskendővel mert nem szabad hogy egy ilyen bél/gyomor műtét után megeröltessék így este volt csak egy minimális etetés. , mindenképp írok és köszönöm az "izgulást" :)))))
2017. okt. 31. 07:44
 10/21 A kérdező kommentje:
amúgy ez a paszta hogy néz ki ? hogy kell beadni nekik ? édeskés és maguktól eszik vagy kényszer etetéssel kell bizonyos időszakonként?
2017. okt. 31. 07:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!