Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Fehér egeret szabadon lehet...

Fehér egeret szabadon lehet engedni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Én most egy olyan helyzetbe kerültem hogy itt császkál egy fehér egér a lépcsőházunkban már pár napja. Kérdezték tőlem hogy az enyém-e és azt hittem hogy valaki befogta aztán rájöttem hogy szerencsétlen szabadon rohangál és azt sem tudja mi van, gazdája kilétéről semmit sem lehet tudni. Szeretném megfogni majd a napokban, körbekérdezek majd hogy nem hiányzik-e valakinek, de ha gazdátlan akkor elengedhetném-e mondjuk az erdőben? Egy egér nem olyan mint mondjuk a róka hogy ha fogságban nő fel, akkor nem tud majd gondoskodni magáról. Nem szelíd, keresi az élelmet meg minden, de szeretnék biztosra menni, mert nem akarom hogy a hülye döntésem miatt elpusztuljon kint a vadonban. Szóval ha van itt egy fehér egér szakértő, akkor kérem segítsen ki, hogy segíthessek az egérnek. :) Köszönöm!

2017. okt. 30. 20:24
 1/3 Platypus ***** válasza:
88%
A legkevésbé sem életképes a vadonban. Egyrészt világít a bundája az összes ragadozónak, másrészt az albínók rosszul látnak, mert a retinájukat nem védi semmi a fénytől és idővel törvényszerűen károsodik.
2017. okt. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
"Egy egér nem olyan mint mondjuk a róka hogy ha fogságban nő fel, akkor nem tud majd gondoskodni magáról." de, finoman szólva fingja sincs hogy kell túlélni, honnan tanulná meg hogy miket ehet, mik elől és hova kell elbújni? sehol, ráadásul a fehér szőre világítani fog a z erdőben a ragadozóknak, hetek alatt kinyúvad ha elengeded.
2017. nov. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Első: köszönöm szépen a választ! :) Ha sikerül befogni akkor megpróbálok gazdit keríteni neki vagy max megtartom én. Nem tudom mennyire népszerű állat.

Második: nekem teljesen úgy tűnt hogy jól el van magában és úgy viselkedik mint egy szürke egér, amihez volt már szerencsém. Pont azért tettem fel ezt a kérdést hogy tudjam hogy jól ítéltem-e meg vagy sem, úgy hogy feleslegesnek érzem ezt azt erős, leereszkedő meg kioktató hangvételű választ. Nyilván az emberek azért kérdeznek mert nem tudnak valamit...

2017. nov. 2. 10:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!