Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Bakhoz rakom a nőstényt miért...

Bakhoz rakom a nőstényt miért sír?

Figyelt kérdés
A bak 1 éves szürke óriás,a nőstény 8 hónapos német óriás előszőr raktam be a bakhoz, elkezdet sírni és nem akarta felvenni a bakkot megharapta (a nöstény a bakot) nagynehezen össze hozták de amikor elborült a bak "sikított", miért van ez?

2017. nov. 11. 16:47
 1/5 anonim ***** válasza:
59%
Azért mert épp nem fogamzóképes. A nőstény nyulaknak is van egy peteérési ciklusuk, azon kívül nem veszik fel a bakot. A sírás után már ki kellett volna vegyed, ez, hogy most ráerőszakoltad a bakot nem sok jót tett nála, ezen kívül mivel első fedeztetése volt meg is lehetett rémülve tőle.
2017. nov. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
35%
Miért szaporítasz, ha ennyire nem értesz hozzá...?
2017. nov. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem erőszakoltam rá hanem egy 20 perc után felvette a bakot, ezzel a pete érési ciklussal nekem meg csak annyi a bajom hogy a nyulaknál nem szabályos és nwm szeretném minden nap meg nézni hogy mikor ivarzik négy napig volt szomszédos ketrecbe úgyhogy elvileg ivarzania kellene
2017. nov. 11. 17:05
 4/5 A kérdező kommentje:
Levágáni (a szüleim szeretik a húsát de nem tudnák őket hova rakni meg ellátni mivel panelházba laknak)
2017. nov. 11. 17:07
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez nem úgy van hogy odarakod a bak mellé és ivarzani fog tőle. Ez úgy van hogy ciklus van, x naponta ivarzik, ha fejre állsz akkor is így van és ha már szaporítod őket akkor igen, legyen benned annyi hogy pár naponta berakod és megnézed hogy reagál. Persze hogy felvette a szerencsétlen a bakot miután húsz percig hajtotta és hagytad hogy mássza a sírás ellenére is.


Én is tenyésztek nyulakat levágásra, de ennyi emberség meg hozzáértés azért ebben is kell legyen hogy ne kínzás legyen az egész állattartás.

2017. nov. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!