Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Valakinek tapasztalatai...

Valakinek tapasztalatai törpesün tartásban?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy afrikai törpesünt. Akinek esetleg van mik a tapasztalataitok? Nehéz vele foglalkozni? Drága a tartása? Ha éjszaka játszik nagyon hangos? Ketrec vagy törpesün bútor? Kisgyerek mellett lehet tartani? Ti honnan vettétek és mennyiért? Büdös? Lehet vele játszani? Ha nincs a házban 22 c°-nél hidegebb akkor is kell venni kerámiaizzót? Télen nehéz figyelni rá hogy ne hibernálódjon? Sok törődést igényel?

2017. nov. 20. 23:25
 1/2 anonim ***** válasza:
2017. nov. 21. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

1. relatív...néhány egyeddel muszáj naponta foglalkozni, mert elvadul. Gondoskodni kell róla, mint bármelyik ketrecben tartott állatról. Különösen nem bonyolult.

2.Eleinte az, mert ugye meg kell venni a helyét, a "bútort" stb...meg ugye a sünit. Később "csak" a kaja (lisztkukac, macska kaja, szárított hal), a forgács és az alom lesz. (meg a féregteleníto)

3.Az enyém elég hangos...kapar, tologatja a dolgait.

4.A ketrecet ajánlom. Nekem az bevált, semmi gond nem volt vele

5.Attól függ, hogy milyen a süni. Félő szerintem, hogy a süni megijed, megszúrja a gyermeket és a gyerek elejti.

6. Varjúvölgyi törpesün tenyészet...szép, egészséges sünim van tőlük...25.000 ft volt.

7.Ha tisztítva van rendesen, akkor szerintem nem. Persze minden állatnak van egy kis szaga, de nekem nem lengi be a szobát a sünszag

8. Nem igazán, egyedtol függöen lehet öket simogatni, foglalkozni velük, de vannak "vadabb" példányok, akikkel még azt sem lehet. A labdáért nem futnak, ha ilyesmire gondolsz...

9. jó lenne, ha minél melegebb lenne (22-25 fok körül, ez alatt félö, hogy hibernálódik)

10. Nem. Természetesen figyelni kell. Télen is legyen meleg, tegyél be neki egy kis pokrócot, vagy már nem használt sapkát.

11. Egyedtöl függ


ha van kérdés, nyugodtan írj

2018. jan. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!