Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Melyik a legjobban szeretgethe...

Melyik a legjobban szeretgethető kisállat?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy kisebb állatot és arra lennék kívácsi, hogy melyik az, aki a legjobban szereti ha simogatjuk/ölbe vesszük.

2017. nov. 21. 01:39
1 2
 1/17 anonim válasza:
64%
Tengerimalac nagyon szeretni tudja, legalabbis baratnome:3
2017. nov. 21. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Volt aranyhörcsögöm. Ha sokat fogod kézben, nagyon szelid lesz. Enyém folyton felmászott a nadrágszáramon, amikor a közelében voltam. Nem tudom, miért csinálta. Lehet, hogy semmi jelentése nem volt.
2017. nov. 21. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Garpe válasza:
77%

Szia!


Szerintem is a tengerimalac. Kedvelik a társaságot. Szeretik az embereket. Eddigi "malacaim" mind nagyon szeretgethetőek ölbe és kézbe vehetőek voltak. Első tengerimalacomat pl.: ha elvittem sétálni a mezőre /póráz nélkül/ jött a lábam után.


Hörcsögből ki kell fogni. Volt olyan hörcsögöm, aki szerette, ha kézbeveszem simogatom. De volt nem egy magának való harapósabb fajta is. A hörcsögök viszont nagyon picik.


Érdemes elgondolkodni még (törpe)nyúlon, degun, csin-csillán, patkányon.

Ár/érték arányban (szeretgethetőség, ár, felszerelés, betegségekre való hajlam... ktp.) eddigi tapasztlataim alapján a "malacok" vezetnek.


Amit viszont érdemes csinálnod, hogy körbejárod az állatkereskedéseket. Kicsit megnézegetni az állatokat, ill. megnézni a kereskedőket. Van olyan kereskedő, aki rendszeresen kézhezszoktatja az állatokat.


Tengerimalac és nyúl esetén célszerű rövidszörűeket nézni (nem összetévesztendő a kopasz/skinnyvel!) mint pl a képen.: [link] ezt azért ajánlom, mert ugyanolyan jól lehet őket simogatni, de a szőrük nem igényel ápolást.


Ha gondolod, írj privátot! (akár te is kedves olvasó)

2017. nov. 21. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
A törpenyúl nem biztos hogy engedi magát szeretgetni.Sokuk nem engedi hogy felemelje az ember,ivarérett korban sokukra jellemző az agresszió,és elég fájdalmasat tudnak harapni a hosszú fogaikkal.Van amelyik bújós,szeretgethető,de ez lutri.
2017. nov. 21. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Csivava... :D
2017. nov. 21. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Azt épp hogy nem lehet :P
2017. nov. 21. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Nyúl, hörcsög!
2017. nov. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:

Bármi amivel sokat tudsz foglalkozni!

Ezt ugy mondom hogy van a házban : 3 kutyam, 1 nyul, 2 tengeri malacom, 1 hörcsög, 1 teknős, 10 hal, 2 papagáj, 2 mongol futo egerem, (még lesz 2 papagáj és 2 degu) . Ezek közül mind cuki , oda bújik hozzám kivéve persze a teknöst 😃)

Ez attolis füg mennyi időd lenne a bizonyos KIS ÁLLATRA ??

2017. nov. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
A teknős és a halak😅
2017. nov. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Hát tudnék rájuk szánni reggel esetleg egy pár percet (mondjuk megetetni meg ilyenek) és délután, suli után meg szinte bármennyit. Én is gondoltam a tengerimalacra, csak azt mondják hogy nagyon hangosan elkezd visítani ha valamit szeretne és éjszaka nem lenne nekünk ez olyan jó mert van egy két éves kistestvérem akinek meg aludni kéne. A törpesünről mi a véleményetek?
2017. nov. 21. 18:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!