Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hím vagy nőstény törpenyuszit...

Hím vagy nőstény törpenyuszit egyszerűbb tartani? Melyik a kezelhetőbb?

Figyelt kérdés
A kislányomnak szeretném venni jövő tavasszal, tippeket tudnátok írni a tartásával kapcsolatban?:)

2017. nov. 28. 15:48
 1/6 anonim ***** válasza:
81%

Azt mondják, a bakok kezesebbek, bújósabbak lesznek. De ez nem feltétlenül igaz. Volt egy bak nyuszim, akik igazi kis szeretetgombóc volt, de aki most van, azt alig lehet simizni, mert nem igényli. Ellenben a lányom meg állandóan simizve akar lenni.


Egy nyusziban nem érdemes gondolkodni, mert társas állatok, szükségük van egymásra.


Tartás szempontjából lényegtelen melyiket választod. 2 bakot nem ajánlok, de az összes többi kombináció rendben van. Azzal számolj, hogy költségekben nagyjából egy kutyával egy szinten van. Az összeszoktatás sokszor hónapokat is igénybe vesz, kitartást és türelmet igényel.

2 nyuszira az oltások évente 20.000 Ft, az első évben 30.000.

Ebben benne van a kombinált, amit 1 hónap múlva ismételni kell, és az RHD2 elleni. Utána mindet félévente ismételni. Oltásonként 5.000 Ft.


Ivartalanítás baknál 12-18.000, nősténynél 20-26.000. Nagyon erősen ajánlott mindkét nemnél akár egyedül, akár párban vannak. Komoly EÜ gondok lehetnek belőle, nem egy ilyet láttam már.


Csak egzotikus állatokra specializálódott orvoshoz szabad őket vinni, mert a sima állatorvosok nem értenek hozzá, csak nem vallják be (sajnos ilyen miatt is láttam pár nyuszit meghalni, holott az exos állatorvos simán megmentette volna). Ha nincs a közeletekben ilyen, akkor nem ajánlom a nyúltartást, mert ha baj van, minden perc számít, és órákon belül el kell juttatni szakértő kezek közé.

Amint nem eszik vagy nincs bogyó egy napig, nem szabad várni egy percet sem, rohanás az állatorvoshoz.

Szigorú étrend alapján kell őket etetni, ha azt akarod, hogy sokáig veled legyenek, ezt nem írom itt le, rengeteg infó van erről a neten. A nyusziknak elég kényes az emésztésük, könnyen felborul a bélflóra a nem megfelelő táplálástól.

Nagy a mozgásigényük, naponta legalább 4-5 órát szabadon kell lenniük, hogy szaladgáljanak, és azokban az órákban, amikor ők aktívak (reggel és este).

Nálunk pl nincs is ketrec, mindig szabadon vannak.


Hirtelen ennyi jutott eszembe, de kérdezz nyugodtan, ha valamire még kíváncsi vagy.


Mindenképp tudnod kell, hogy nagyon sok odafigyelést igényel, a tartása költségekben és felelősségben is a kutyáéhoz hasonló. Csak akkor vegyél nyuszit, ha ezeket mind tudod vállalni.

2017. nov. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
49%
Az elsőnek mindenben igaza van. Nekem most két ivartalanított nőstényem van a nagyobbik amikor simogatom le elszigetelt és kinyújtózik a kisebbik meg mindig bökdösi a kezem ha abbahagyom a simizést
2017. nov. 28. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Viszont nekem az oltás nyúl a ként egy oltás 1500ft volt
2017. nov. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ja és egy nagyon szuper helyen ivartalanítást támogatás 16 ezer Ft volt a nőstény tenyésztő ajánlotta és ő is vitte el mindkettőt összesen 20 20 ezer Ft volt mert plusz a kezelés nagyon szépen megcsinálták
2017. nov. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
És a legfontosabb kaják a SZÉNA MINDEN MENNYISÉGBEN nekem is szabadon vannak. Nekem is írhatsz ha bármi kérdésed van 4 és fél éve nyulazok
2017. nov. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
ivartalanítással m2 jófej, nálunk bevált, nem volt probléma.
2017. nov. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!