Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szerintetek jó ötlet 1 év...

Szerintetek jó ötlet 1 év után társnyulat venni a mostani nyuszimnak?

Figyelt kérdés

Van egy nyulam, aki májusban lesz 1 éves. Egy nőstény nyúlról van szó, aki most odakint él egy nagyobb kutyaház van neki berendezve, meg egy 1,5x1 méteres kifutója van. mellé szeretnék venni egy társnyulat, mert biztos vagyok benne, meg látszik is rajta, hogy unatkozik egyedül, mindig örül a kutyáknak is ha elszaladnak előtte vagy ha odamennek megszaglászni. Meg nekünk is nagyon örül, ha etetni vagy almozni megyünk.


Csak félek, hogy esetleg nem fog neki tetszeni, hogy így 1 é után kap a saját területére úm. egy betolakodót.

Szerintetek?

Ha jön, akkor két lány mondjuk vagy egy herélt nyuszival férne meg jobban?



#nyúl #társnyúl
2017. dec. 9. 15:25
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Jaaaj de joo!! Orulok hogy lesz tarsa mert tarsas allat... az h nosteny vagy herelt szerintem mar mindegy. Orulni fog neki. Mikor eloszor osszeengeded ne a nyuszi teruleten hanem mondjuk nappali vagy olyan hely ahol ha elvadulnanak a dolgok kozbe tudtok avatkozni. Sok simert
2017. dec. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez nem igaz 2 ivaros nőstény nem fog össze férni nekem is így volt a "régi" nyuszim amikor szoktatok mindig tépte ivartalanítás után mindkettő ivartalanítva lett azóta legjobb barinők az úgy már jobb hogy egy nőstény és egy ivartalanított bak de késöbb megértését a lányt is mert így nem fog mégyuladásba vagy álvemhességbe elpusztulni akár 10 évet is élhetnek
2017. dec. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2 és vagyok tapasztalatból beszélek 4 éve vannak nyulaim
2017. dec. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nagyon jó ötlet a társ.

Nem mondom, hogy olyan sima lesz az összeszokásuk, mintha rögtön testvéreket vettél volna magadhoz és sosem lett volna egyedül.

De menni fog, össze fognak szokni majd, mindenképp próbálkozz.

Nyuszi infón van elég sok infó erről, hogy érdemes a nemeket válogatni és hogy az ivartalanításról mik a vélemények.

Én mindenképp ivartalanítattnám a meglévőt is és ivartalanítottat hoznék mellé

De természetesen nem kötelező, ha lány lesz mindkettő.

2017. dec. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha mindkettő ivaros lesz verekedni fognak
2017. dec. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

Az a helyzet, hogy az ő ivartalanítása elég macerás lenne, ugyanis nem igen van ahhoz hozzászokva, hogy emelgetik. Kicsi korában még szoktattuk, mert fésültük meg ilyenek, hogy azt is szokja, de ahogy elkezdődött az év, ez egyre jobban elmaradt, így ha emelni próbáljuk harap, morog, vergődik. :D

Ezért gondoltam mellé egy herélt nyuszit. Vagy esetleg szerintetek, ha két lány lenne, de az egyik majd tavaszi kisnyúl lenne? Jobban megférne esetleg egy kisnyúllal?

2017. dec. 10. 10:02
 7/7 anonim ***** válasza:
Jó orvos meg tudja oldani viszont tényleg vidd profihoz mert nősténynél ez egy komoly hasi műtét.
2017. dec. 13. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!