Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyuszi tartás? Kell még...

Nyuszi tartás? Kell még valami? Tenyésztőt Budapesten és közelében tudtok ajánlani?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nyuszit szeretnék tartani (tudom, társas állatok, de egyenlőre csak 1-et szeretnék, később lesz társa). Ezekre gondoltam, hogy mindenféleképpen kellene, ha valami hiányozna, légyszi írjátok!

-széna

-forgacs/fa pellet az alomtálcába

- alomtálca

- 2 házikó, az egyik fa, a másik ilyen plüss szerű anyag

- itató és etetőtál

- egy ilyen bújócső

- versala-laga táp

- hordozó


Illetve a lakótársamnak van 3 patkánya, úgy, hogy ketrec választja el őket, találkozhatnak? Vagy inkább ne? Lehet vele egy szobában aludni, vagy hangos este?


2017. dec. 12. 15:23
 1/7 anonim ***** válasza:

Széna, szénatartó, wc


Ezek nem fontosak, de nekünk van: jutalomfalatos labda (ezt imádja), magok (nálunk ez van táp helyett, egészségesebb. Zab, árpa szokott lenni), a Kék Lukács nem tudom, receptre kapható-e, de sebeknél ezt szoktak adni, Betadine, gumikesztyű (ez is sebre, ha olyan csúnya lenne, hogy sima kézzel nem kenheted). Faágak fogkoptatásra. Furminátor/ hagyományos nyuszifésű. Esetleg karomvágó olló. Fecskendő, ha itatni kellene.


Szőroldó nagyon fontos, főleg vedlésnél. Azt hiszem, ennyi

2017. dec. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ja, és magadnak egy csomó szöszleszedő henger. Kelleni fog :D
2017. dec. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, a szénát már írtad.


Elvileg lehet vele aludni, de ha nincs eleget kiengedve, kapar

2017. dec. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A patkányokat a közelébe se engedd mert kinyifany és ha a ketrecet melé rakod a nyúl és a patinás is állandóan sterszben lesz a nyúl fél a patinás meg még akarja ölni megfognak őrülni. Még annyi hogy napi 3 4 óra kiengedés és minél hamarabb társ meg a táp helyet ezt a complete tápot ajánlom hetente 1 szer 2 szer egy kis zöldség gyümölcs nyáron a fű és a gyógynövények mehetnek. És ha lesz társa mindkettőt ivartalanítsd. És a patkány október lehető legjobb egy másik szobába rakd
2017. dec. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Felszerelések: elég ennyi.


Szénát írtad,érdemes többfélével is készülni,mert finnyás kis dögök☺ . Tápból Versele-laga cuni complete okés lesz,nem kell belőle sokat adni.

Zöldség szoktatás után, elsősorban fűfélék,gyümölcs nagyon módjával.


Ami még nagyon fontos, nézz utána mindenképp,hol van a közeledben egzotikus állatokhoz értő orvos. Ha bp-i vagy,könnyebb dolgod van,vidéken nehezebb.


Patkányokhoz én nem engedném.


Lehet hangos igen,de ez attól is függ,mennyire fárasztod le este,mennyit lehet szabadon,hogy van szoktatva. Ha sokat van kint,akkor esélyesebb,hogy nyugiban pihen.


Érdemes csatlakozni a face-n a nyulak kedvelői csoportba,és ott sokat olvasni. ☺

2017. dec. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az ilyen fésűk, körömvágó stb. eszembe sem jutott, majd azokat is veszek :)


Ha itthon van vmelyik lakótársam, és tud rá valamennyire figyelni, akkor kint lehet, illetve nyilván akkor, amikor én itthon vagyok, akkor ki lenne engedve, így minimum napi 4 óra hosszát lehetne kint, szóval mozigni tudna :)

2017. dec. 12. 19:41
 7/7 anonim ***** válasza:

Már ne haragudj, de ha tudod, hogy társas állat, akkor miért egyet veszel?

Nem vagy már gyerek gondolom, értsd meg, hogy neki nem jó egyedül. És neked is szívás lesz később összeszoktatni őt egy másikkal.

A legegyszerűbb, ha a tenyésztőtől alapból 2 db nyuszit veszel, akik már össze vannak szokva, esetleg testvérek is.

Később csak a baj van az összeszokatással.

És magányos is lesz addig, amíg nem kap társat.

Egyébként a felszerelések rendben vannak szerintem, bár azt nem írtad, hogy mekkora a ketrec.

2017. dec. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!