Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalacok nem használják...

Tengerimalacok nem használják a fogkoptatót, helyette mást rágnak?

Figyelt kérdés

Igen, tudom, rengetegszer megkérdezték gyakorin, hogy miért nem használják, mit adjunk helyette meg hasonló, de már itt leszögezem: VAN szénájuk, sőt, rönkhiduk is amit rágcsálhatnak. :)

Szóval, megvettem nekik ezt a zöldségízű panzi fogkoptatót, mert egyrészt az állatkereskedésben az egyik eladó túlreagáló módon aggódott a tengerimalacaim miatt, hogy van-e fogkoptató kövük, mert az mindenképp kell nekik szerinte (többször is megkérdezte, hogy biztos van-e otthon nekik) másrészt pedig van a ketrecük amit még 4-5 éve vettem az ezelőtti tengerimalac párosomnak (most új párosunk van) és volt hozzá egy műanyag "elbújó házikócska" amit persze imádnak, hiszen rá lehet mászni, ott a fű-/szénatartó, a száraz táptartó és rendszeresen elbújnak benne (ezért sem akarom kivenni). Viszont a gond az, hogy a fogkoptató kő helyett ennek a házikónak a "bejárati lyuk" szélét rágják (mellette eszik a szénát és a rönkhidat is rágják). Van valami megoldás erre, hogy leszoktassam őket erről vagy hogy rávegyem őket a kő használatára a műanyag rágása helyett?



2017. dec. 13. 18:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A tengerimalacoknak nem kell fogkoptató, nincs szükségük rá.

Nekik bőven elég ha a nap minden percében van előttük széna!

Az idősebbik röfim nekem is rágta a házat, olyankor rászóltam, megnéztem hogy van-e szénája. Legtöbbször az volt a probléma, hogy elfogyott.

Szóval ne adj nekik fogkoptatót, mert többet árt mint használ. Figyelj, hogy mindig legyen szénájuk, ha ez sem segít adj nekik tápot, vagy nasit (répa,alma,petrezselyem,stb...),az mindig beválik!

2017. dec. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%-osan egyetértek az első válaszolóval!
2017. dec. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :) Még szerencse, hogy nem volt olyan drága a kő.
2017. dec. 13. 20:00
 4/6 anonim ***** válasza:
Az a Panzis "fogkoptató" egyébként se jó semmire. Túl puha, nem koptat semmit. Régen vettem a höriknek, aztán rá kellett jönnöm, hogy semmit nem ér. A fa és a széna sokkal jobb, na és persze természetesebb is.
2017. dec. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Nem mindegy hogy milyen fát raksz be nekik. Én alma faágat adtam és nagyon szeretik. Állandóan rágják a kérgét :)
2017. dec. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

A malacok nam szokták általában a műanyagot rágni, de úgy tűnik a te párosodnak kivétel. Az én rögtön is rágta egy időben. Én a követ bekentem uborkával. Azóta a rönkhídon kívül csak azt rágja.

Remélem tudtam segíteni

Vovok8

2017. dec. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!