Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Egy olyan állatot szeretnénk...

Egy olyan állatot szeretnénk ami kicsi és nem kell minimum 3 órát foglalkozni vele valaki tud segíteni?

Figyelt kérdés
Itt nem azt mondom hogy rossz gazdi vagyok és nem akarok foglalkozni vele csak amikor az ember éjfélkor hazaér minden 2. Nap akkor nem igazán van időm 3 órát foglalkozni vele, csincsillára gondoltam de az nagyon nagyon sok gondoskodást igényel. Ha valaki tud segíteni a gumikacsa, vagy plüssállat beszóláson kívül akkor azt megköszönöm!!
2017. dec. 18. 15:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg valamiféle hüllő vagy hal.
2017. dec. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én leginkább a teknőst ajánlanám.Nekem is volt, rendkívül aranyos és legalább annyi örömet tud okozni mint egy rágcsáló.Ezek mellett pedig sokáig is él.
2017. dec. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Hal,teknős
2017. dec. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
57%
Hal, hüllő, madarak (párban tartva), hörcsög, tengerimalacok (párban tartva)
2017. dec. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
A madarak rossz ötlet, még párban is sokat kell velük foglalkozni, ezenkívül a takarítás is sok időt elvesz, a madarak után pedig kell bőven. Teknős jó ötlet.
2017. dec. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Törpesün, rovarok (sáskák, hangyák), gekkók, kígyók.
2017. dec. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
100%
Igen a madár nem jó ötlet. De a teknős tényleg ajánlom szerethető és nem igényel különösebb figyelmet, vagy időt. Vagy hal, egyéb terráriumi hüllő
2017. dec. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
88%

4-es vagyok:

1. Hol láttad, hogy a hörire azt írtam, tartsa párban őket??? (Csak a madarAKra és a tengerimalacOKra írtam ezt)

2. Nekem van nagyon régóta vannak hullámosaim, szobai röpdében, napi kb. 10 perc "munkát" igényelnek (kitakarítani a röpde alját, felporszívózni az odakészített porszívóval körülötte meg enni és inni adni nekik). Nincsenek kézhez szoktatva, de én azt szeretem, ha nézhetem őket, hogyan viselkednek egymással, és szeretem hallgatni a csivitelésük.

2017. dec. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát azért 10 percet írni eléggé félrevezető.

Papagájoknál alap hogy nem csak magot kell betölteni nekik és kész hanem mindenféle zöldeleség, zöldség, csíráztatott magok, főtteleség,stb is kell nekik amit el kell készíteni,össze kell aprítani, kalciumozni,stb, majdhogynem napi szinten kell valami plusz. És pl. a főtt tojást meg kell főzni, fél óra után ki kell tőlük venni. Zöldség-gyümölcs maradhat 1-2 órát benn náluk de azt is ki kell venni tőlük időben amihez otthon kell ugye lenni.

Leveles ágakat, ülőrúdnak való ágakat, rügyeket gyűjteni nekik egy kisebb-nagyobb természetbe való kirándulást jelent. De tavasztól őszig a sok-sok minél több gyom, fűkalász, virág gyűjtése se feltétlen 10 perc mert nem mindenkinek van vegyszermentes kertje ahova csak kiszalad és vissza.

Játék, elfoglaltságkészítés...


Rendszeres ágmosás, napi etető-itatómosás, meg azért se passzol a 10 perc mert illik megfigyelni a madarakat, kinézetüket, viselkedésüket, ürüléküket hogy időben felismerje az ember ha baj van.

Szóval van az napi bőven több mint 10 perc átlagban.

Kiengedni pedig csak akkor nem kell őket ha az a röpde valóban röpde és nem csak ketrec azaz hullámosoknak minimum 150x60x170cm(h-m-ma) nagy de inkább 200cm hosszú röpde. És sokaknak nincs ennyi helye.

2017. dec. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
10-es válaszoló szépen összefoglalta, annyival egészíteném ki figyelembe véve a kérdezőt, hogy hamar elunják magukat ingerszegény környezetben (ha egész nap melózol) illetve mire te éjfélkor hazaérsz ők rég alszanak.
2017. dec. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!