Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Igaz az hogy egy denevér...

Igaz az hogy egy denevér annyira bele tud kapaszkodni valaki hajába, hogy azt le kell vágni, másképp nem lehet kiszedni?

Figyelt kérdés
Barátnőm mondta de én nem hiszem el. Alapból hogy a fenébe tudna egyáltalán belegabalyodni? Nem az az életcélja hogy a valaki hajában kössön ki. Múlt nyáron pont hogy akartam fogni egyet, de minimum 1.5 méterre mindig kikerültek... S beleKAPASZKODNI sem hinném hogy nagyon akarnának, max belegabalyodnak

2017. dec. 27. 14:46
 1/10 anonim ***** válasza:
34%

Ugye tudod, hogy denevérek ultrahanggal navigálnak?

A haj szerkezete miatt róla/belőle visszaverődés nincs.

Szegény bőregér ezért azt látja, hogy ott nem lát semmit.

Aztán vergődve belegabalyodik abba a semmibe, amit te 'haj'-nak nevezel.

2017. dec. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%
Persze, bele tud, de ez nem egy jellemző forgatókönyv.
2017. dec. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az egyes válaszolónak főleg üzenem, de neked is kérdező hogy ez csak hülye mítosz. Az emberek félnek a denevérektől meg hülyeségeket találnak ki hogy vért szívnak, és mivel repülnek gondolom ezért találtak ki olyasmit is hogy belegabalyodik az ember hajába. Aminek ugyanannyi az esélye, mintha attól tartanánk hogy a madár gabalyodik a hajunkba, úgyhogy ilyeneket nem is csodálom hogy nem hiszel el, ne is hidd.


És tény, hogy ultrahanggal tájékozódnak, és elképzelhető hogy a hajat nem látják, de minket igen, és mint a kérdező is mondta, elkerülnek minket több méterre, és én még nem láttam olyat hogy valakinek a haja másfél méterre a fejétől legyen. :)

2017. dec. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Ez egy idiótaság, amit azok a fosósok találtak ki, akik egy ilyen ártatlan, pici állattól halálra rémülnek és vámpírnak képzelik, mert tudatlanok és nincs agyi kapacitásuk, hogy bárminek utána nézzenek.

A denevér nem hülye, nem repül bele senkinek a hajába és nem gabalyodik bele semmibe. Pláne nem támad. Valószínűleg soha nem történt olyan eset, hogy denevér akadt volna valakinek a hajába, csak ugye agyatlanul rikácsolni könnyebb, mint tanulni valamiről.

Az is általánosan elterjedt, hogy minden denevér harap és veszett. Ehhez képest az elmúlt 10 évben egyetlen egy denevérben találtak veszettséget, az sem élt már, és nem harapott meg senkit.

Kedves barátnőd hülyeségbeszélés helyett inkább álljon neki kicsit tanulni, mert ennyi ésszel nem fogja sokra vinni az életben.

2017. dec. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Na igen... ennyi erővel akkor a veréb, a sas meg a gólya is beleakad a hajunkba. :D
2017. dec. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
#5 Nekem a múltkor egy kék bálna akadt a hajamba bele :D
2017. dec. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Bubuka508 ***** válasza:
100%
Teljesen igaza van a 4-esnek, ez marhaság, a legnagyobb tévhitek egyike. Még annyit tennék hozzá, hogy az is tévhit, hogy a vámpír vérszívó. Nem, kérem szépen, a vámpír gyümölcsöket eszik. Legfeljebb a csúnya arckifejezésétől lehet megijedni, mástól nem. Létezik ugyan vérszívó denevérfajta is, de az a vámpírnál sokkal kisebb termetű és az életmódja miatt vajmi kevés esély van arra, hogy ember találkozzon vele.
2017. dec. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
45%
Azért az meggondolandó, hogy a denevér sötét helyeken, lógva alszik. Tehát ha nappal valaki lemegy egy barlangba, vagy felmegy egy templomtoronyba, vagy egy régi padlásra, ahol a denevérek éppen alszanak, simán elöfordulhat olyan szitu, hogy belegabalyodik a denevér, aki erre fog csak felébredni.
2017. dec. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
45%

#3

Te már jártál denevérekkel teli barlangban?

Én már jártam...

2017. dec. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez tényleg egy tévhit :D anyukám ijesztgetett ezzel kiskoromban.
2017. dec. 28. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!