Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Időnként véreset pisil a...

Időnként véreset pisil a nyuszi? Valaki tapasztalt hasonlót? (hosszú)

Figyelt kérdés

Már több helyen próbálkoztam, dokinál is voltunk, de itt is teszek egy próbát, hátha...


Van egy 10 hónapos, ivaros nőstény házi nyuszim, Kávé. Péntek (dec. 22.) este hoztam neki egy vele egyidős, ivartalan bak nyuszkót, Lacikát az Első Nyúlmentő Alapítványtól, akkor éjjel egy helyiségben voltak, de nem látták egymást, max a szagok keveredtek. Szombat reggel Kávé nagyon nyugtalan volt, és 2x vért pisilt. Azonnal kihoztam a friss levegőre, ott megnyugodott, közben nyuszis dokikat próbáltam hívogatni, de végül aznap egyikhez sem jutottunk el, nem rendelt senki, és csak egy doki vette fel a telefont. Látatlanban annyit mondott, adjunk neki antibiotikumot, amit szereztünk neki, azóta is kapja. Aznap már nem pisilt véreset, este is normális volt a vizelete. Emellett semmi változás nem volt rajta, evett, ivott, bogyók rendben voltak, kedve jó volt.


Vasárnap sem volt semmi baja, nem volt véres pisi, úgyhogy haladtunk a nyuszkók összeszoktatásával is, ami rendben ment, nem bántották egymást rácson keresztül, úgyhogy Kávé sem volt ideges. Hétfőn ugyanígy nem volt baj, már kezdtem megnyugodni, hogy Kávénak nem lesz nagyobb baja még pár napig, amíg nincs doki. Kedden, azaz tegnap is minden szuperül ment, bár most először engedtük össze Lacikával, kis harc, szőrtépés volt, Lacika sokszor felmászott Kávéra, de a végén lefeküdtek egymás mellé. Kávé még mindig nyugodt volt, nem volt vele semmi baj.


Ma reggel viszont Kávé ismét nyugtalan volt, és megint vért pisilt, most 3x is. Délután vittük nyuszis dokihoz, ahol hárman is nézték. Vittünk mintát a vérből, amire azt mondták, hogy tiszta vér, tehát nem bent keveredik pisivel, úgyhogy vese probléma kizárva. Megröntgenezték, az is azt mutatta, hogy minden rendben, kizárták a húgyköveket, méhgyulladást. Kávé éppen ivarzik, az ivarszerve meg van duzzadva, és piros. A doki(k) végül nem tudták, mitől lehet a vérzés, de adtak neki K-vitamint, antibiotikumot, és probiotikumot, amiket majd itthon is adunk neki. Arra tippeltek, hogy Lacika jelenléte, és mászása indíthatott be valami hormont, vagy valami ilyesmi, de konkrét választ nem adtak. Azóta megint normális a vizelete, a kedve, étvágya, bogyók azóta is rendben vannak.


Még a vizsgálat előtt a váróban találkoztunk egy nővel, akinél szintén nyuszi volt, kicsit beszélgettünk, ő azt mondta, az ő nyuszkójával is ez volt, nem tudtak rájönni, miért vérzik, de az ivartalanítás megoldotta, és az ivartalanítást a doki is mondta. Mi is gondolkodtunk már rajta, de mindig halogattuk.


Valakinek van ilyesmiben tapasztalata? Jó lenne kideríteni, mitől vérzik, de a vizsgálat kizárt minden lehetséges okot, ezen kívül beszéltem a nyúlmentéssel, és a Facebook-os Törpenyuszisok csoportban is agyaltunk, de senki nem tudja, mi lehet ez.



2017. dec. 27. 19:22
 1/4 anonim válasza:
100%
Nagyon sajnálom,hogy ez történik,tudom milyen érzés. Az Én nyuszimmal még nem történt ilyen(remélem nem is fog),de Ő vesebeteg,szóval tudom milyen. Persze ettől még ugyanúgy szeretem. Kitartást kérdező,ha gondolod írj privit.
2017. dec. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Próbálok összefüggéseket keresni...


Mindkét alkalommal reggel vérzett, és előtte éjjel szétszedte a ketrecét, a fellépőjét valahogy leszedte, ideges volt. De csak azután pisilt véreset, hogy odamentem. A szombati vérzés után kiszedtem azt a fellépőjét, utána nem is raktam be neki, csak tegnap este, erre ma reggel megint leszedte és vérzett...


Összefüggés lehet?

2017. dec. 27. 22:09
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Réka!

A Facebookon megkaptad a választ, elhiheted, hogy akik válaszoltak, tudják miről beszélnek, követem napok óta, mi a helyzet veletek.

Gyertek fel Pestre az Exopetbe. Ezzel a kérdeződködéssel nem mész semmire, teljes kivizsgálásra van szüksége a nyuszinak. Ha véreset pisil, akkor baj van, jó eséllyel nem is kicsi.

2017. dec. 28. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, gondoltam megpróbálom, hátha volt valakivel ilyen, mert hogy tegnap ott voltunk 3/4 órát, 3 doki nézte, minden lehetséges okot kizártak nála, ami szerintük okozhatja, az biztos. Ti ajánlottátok azt a dokit, vittem is oda. Az Exopetbe is vinném, ha lenne fuvarom, de ezt kicsit nehéz megoldani sajnos. De ott is mit néznének még rajta? Én nem értek hozzá, ti jobban, de ha van valami olyan vizsgálat, ami kimaradt, akkor inkább Szegedre viszem vissza, és ott csináltatom meg, mert oda biztos, hogy kapok fuvart.
2017. dec. 28. 08:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!