Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalac tartás?

Tengerimalac tartás?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Nagyon tetszenek a tengerimalacok és szeretnék tartani.De lenne néhány kérdésem

Naponta ki lennének engedve a házban akkor elég egy kisebb ketrec,ugye?

Két nőstény vagy két hím?

Tudtok ajánlani tenyésztőt?lehetőleg olcsón és rövid szőrű legyen,de nem baj ha hosszú

Nógrád megye és Pest közelébe de nem baj ha máshol.

Jövő hónapban szeretnénk megvásárolni.

Megférnek 2 papagájal egy szobában?a papagájok nincsenek kiengedve(nagyon félnek kaptam őket egy rossz helyről ahol lehet bántották őket)

Ha vennék nekik hámot azzal elvihetném őket a faluba sétálni egy kicsit ki a fűbe vagy csak ki levegőzni vagy inkább csak a kertbe?

Előre is köszönöm.



2017. dec. 28. 13:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Semmilyen körülmények között sem elég nekik egy kisebb ketrec, úgy elég nekik a NAGY ketrec hogy naponta ki vannak engedve. Nekik is van mozgásigényük, és a nap nagyobb részét ketrecben lennének, nem várhatod hogy pont ott a kicsi helyen érezzék jól magukat.

A papagájokkal nem zavarnák egymás szerintem.

2017. dec. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Állatorvos javasolta a kisebb ketrecet azt mondta elég ha naponta ki vannak engedve szinte csak estére lennének bent meg nappal egy kicsit.De nappal 6-8 órát kint lennének.
2017. dec. 28. 13:29
 3/17 anonim ***** válasza:
90%

Minimum 100×60as ketrec

A legjobb ha a tengerimalac védő egyesülettől fogadsz örölbe tengerimalacokat.Igazából a tartásukról ott mindent megtalálsz.:)

Hámot tengerimalacra SOHA ne tegyél.Eletveszélyes helyzetbe hozod.

Nyárra vegyél majd nekik ilyen kifutót es tedd le a fűbe és az király lesz,DE CSAK FELÜGYELETTEL!

Jó malactartást!:)

2017. dec. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
86%

Az állatorvosnak ebben a konkrét esetben nem volt igaza - ő a beteg állatok gyógyításához ért (remélhetőleg), tartásról igazi tenyésztőt kérdezz!

A napi kiengedés alap, nagy ketrec mellett is.

A sétáltatást felejtsd el!

Nyáron kirakhatod őket FEDETT kifutóra a fűre.

A papagájokkal nem fogják zavarni egymást.

2017. dec. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
0%
Esetleg megpróbálhatod nagyobb akváriumban tartani őket, csak arra figyelj, mikor cseréled a vizet, nehogy kiugorjanak.
2017. dec. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Kiengedéssel kapcsolatban én nagyon tanácsot adni nem tudok, nálunk így vannak elszállásolva:

[link]

Ketrec: [link]

A kifutó hatszögletű, fressnapfos, most hirtelen nem találtam linket hozzá. Eredetileg azért vettük, hogy nyáron ki lehessen benne rakni a malacokat, aztán jött a gondolat, hogy miért ne bővítenénk ki a ketrec területét vele? Kiengedni a kutya és a nyuszi miatt nem tudnánk őket és amúgy is túl sok hely van ahová be tudnának bújni és nem férnénk hozzájuk.

Viaszosvászon terítő van lerakva a kifutó területére, ezt könnyű tisztítani.

Nekünk ivartalan hím, ivaros nőstény felállásunk van, úgy tudom a nőstény-hím felállás a legjobb, vagy az egyiket, vagy mindkettőt ivartalanítva természetesen. Én is a malacmentést tudom ajánlani, sokszor már összeszokott párosokat is örökbe fogadhatsz tőlük.

A hám nem jó ötlet, inkább kifutózz. Zsákmányállatra nem teszünk hámot, ez íratlan szabály.

A papagájokkal nem lesz gond, a leírásod alapján nem is érintkeznének, így nem lehet probléma (amúgy sem lenne).

2017. dec. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
83%

Állatorvos is tud hülyeséget mondani, nem mind ért a tengerimalachoz és ezt általában nem ismerik el.

Nem, nem lehet kisebb ketrec, minimum 100x50-es kell, annál kisebben már akadályozzák egymást.

Mindkét párosítás jó, a két nőstény csapatot lehet bővíteni de az ivartalanított hím+nőstény is jól működik

>olcsó

>tenyésztő

választhatsz EGYET, a kettő együtt nem működik, max ha szaporítótól veszel (nem ajánlatos)

Ha a két madár nem hangos akkor véééégülis talán nem lesz baj de ha van rá lehetőség inkább ne

NEM, hámmal és amúgy is tilos sétáltatni. Zsákmányállat, neki a hám olyan mintha téged kikötnélek az oroszlán kifutó közepére. Gondolj bele hány oltás kel la kutyának hogy kivihesd az utcára, a malacnak ezekből egy sincs, ha van saját kerted ahol biztosan nem jár más állat egy elkerített részben (pl a ketrec felső rácsos részét leteszed a földre) jó időben (20+) fok ki lehet őket tenni folyamatos felügyelet mellett de máshogy ne.

2017. dec. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Nem tudtam hogy hámot nem szabad láttam egy webáruházba hámot tengeri malacoknak.

A kerti kifutó nem jó vannak kint macskáink és kutyáink is.

Akkor majd nagyobb ketrecet veszünk.

A fajtamentésen gondolkoztam csak az a baj hogy egy kicsit messze van tőlünk de nem baj.Az ottani malackák kezesek?

2017. dec. 28. 14:35
 9/17 anonim ***** válasza:
76%

Igen, általában kézhez szoktatottak.

Amit malacnak látsz a kereskedésekben, sokszor nem jó. Kezdve például a tápokkal. Ami tele van gabonafélékkel, kukoricával, szotyival és társaival, azok eleve rosszak. A legjobb a pelletált táp, mint például a Versele Laga Cavia Complete. Ebben minden benne van amire egy malacnak szüksége lehet, és mivel pellet formában van, nem tud válogatni belőle.

Innen nem is kell messzire menni, ott vannak a különböző mézes rudacskák, karikák. Ezek szintén kukába valók, nagyrészt amiatt amit említettem is fent, illetve a méz sem jó nekik. De mondhatnám a fogkoptató köveket is, az is kuka. Vesebajt okoz, fogkoptatásra a legjobb cucc a széna.

Vannak malacos csoportok facebookon, keress egyet, és érdeklődj a témában sokat, hogy minél felkészültebb lehess mire megjönnek a malacok :)

2017. dec. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
76%
ja, 6-os voltam :D
2017. dec. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!