Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalac fajtamentés?

Tengerimalac fajtamentés?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Már írtam ki egy kérdést hogy tengerimalacot szeretnék nagyon sok jó válasz érkezet köztük hogy fajtamentőktől legyen a malacom.

Szeretném ha onnan lenne de van pár kérdésem a fajtamentőkről.

A karanténes malacok mikortól lesznek elvihetőek?

Miért vannak karanténban?(mert most kerültek be??)

Tudom azt írják hogy ne érdeklődjűnk a karanténes malackák iránt de nekem megtetszett 3 nőstény és szeretném felhívni őket hogy lefoglalják-e nekem ezt szabad?

Három nem társított nőstény kihozhatok?

Vagy ők választanak nekem?

A szállításban tudnak segíteni?Bp-re a nyugatiig(oda találok csak el)vagy esetleg Vácig(oda járok suliba)


2017. dec. 29. 09:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezeket a kérdéseket írd meg nekik e-mailen vagy hívd fel őket telefonon, készségesek és segítenek!


Azért nem választhatsz karanténos malacot, mert azok még betegek, ellátásra szorulnak. Ha nem tudsz várni míg meggyógyulnak, válassz olyat amelyik nem karanténos.


Remélem a feltételeknek megfelelsz, nagy ketrec, bújók, minőségi táp blablablabla.


Biztos meg lehet beszélni a malac-átvételt, mert általában ideiglenes befogadóknál vannak a jószágok.


Tanács: hívd fel őket és ezeket a kérdéseidet tedd fel nekik. Ha nem veszik fel azonnal akkor dolgoznak, vagy mással vannak elfoglalva, légy türelmes.

2017. dec. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Várni tudok úgyis megkell rendelnem a tápokat és a ketrecet.

Akik már elvihetőek az egyik párosnak speciális igényei vannak a másik páros egy tagja sajnos 7 éves nem szeretném hogy hamar elpusztuljon.


Köszi majd hívom őket.

2017. dec. 29. 09:53
 3/5 anonim ***** válasza:
87%

Szoktak lenni fiatal malackáik is, ha örökbefogadhatók, érdemes figyelni az oldalukat, folyamatosan töltik fel, ha valaki örökbe fogadhatóvá válik.

Fontos, hogy mire jelentkeznél, legyen meg a ketrec, az oldalukon ki van írva, mennyi a minimum méret malaconként. Ellenőrzik a ketrecet, szóval ez fontos, hogy előre gondolkodj.

Náluk elég szigorúak a feltételek. Általában már a karantén ideje alatt társítanak, és összeszokott párokat kapsz, de társítás nélkül is mehet - feltéve, hogy a malacoknak is jó, ha nem jönnek be egymásnak, akkor visszaveszik.

Kölyköt nem kaphatsz, arra számíts, azokra túljelentkezés van, és csak meglévő malacok mellé adják (ha pl. elpusztul a társa, és újat szeretnél, vagy ilyesmi).

Egyedül nem adnak malacot, de ahogy látom, te nem is egyet akarsz. :)


Karantén malactól függ egyébként, hogy meddig tart: lehet egy-két hét, ha csak ellenőrzésre szorul (hiszen tudod, mentett malacok, ki tudja, honnan jönnek...), de ha beteg, akkor akár hónapokig tarthat a dolog.


Arra viszont számíts, hogy elég szigorú szabályozásuk van. Milyen tápot adhatsz nekik, milyen orvoshoz viheted őket... ezeket beszéld meg a szüleiddel, tudjátok-e vállalni, mert bizony ellenőrzik őket életük végéig, és ha nem megfelelően látod el őket, akár vissza is vehetik.

2017. dec. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
87%

Én írtam nekik pár hónapja, nekem is sok kérdésem volt.

Mindenre válaszoltak, egy nagyon-nagyon hosszú és részletes emailt kaptam válaszként, bár jó pár nap múlva.

Írj neki, az a biztos.

Mindent meg lehet oldani, ha teljesíted a feltételeket , akkor ők is tuti rugalmasak lesznek a szállításban és az igényeidben.

Írj nekik mindenképp, nagyon lelkiismeretesek

2017. dec. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Írj nekik, ha teljesíted a feltételeket biztos kitaláltok valamit, viszont nem minden malac való mindenkinek, egy rossz körülményekből kihozott, felnőtt korában is nagyon félős malacot pl valószínűleg nem adnak oda első malacnak, de nem minden malacka kerül fel az oldalra, nemrég segítettek gazdát találni egy malacnak akit ismerősömtől hoztam el, az oldalra nem került fel mert gondolom már volt olyan aki hasonló paraméterekkel keresett cocit szóval mindenképp írj, ha nem is úgy hogy most, hanem majd ha letelt a karantén idejük befogadnád őket, amúgy valszeg azt jelenti hogy még kezelés alatt állnak valamilyen betegség/műtét után.
2017. dec. 31. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!