Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi baja lehet a törpenyuszimnak?

Mi baja lehet a törpenyuszimnak?

Figyelt kérdés
Ma délután fél három körül semmi baja nem volt. Megsimiztem stb. olyan volt mint mindig. Ma este 7 körül engedtük ki. Kijött, lekuporodott a földre. Próbáltam megsimizni, de elugrott fél méterrel odébb aztán ott gubbasztott. Olyan kedvtelennek, bágyadtnak tűnik. Viszont a két gubbasztás között folyton vakarózik a szájával. Nagyon gyanús, mivel nem szokott ennyit. Enni az elmúlt 24 órában tuti hogy evett, és szintúgy bogyózott is. Az elmúlt 1-2 hétben a szokásosnál többet ivott, de nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget.

2018. jan. 10. 20:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
4 éve nyúl azok vagyis vannak nyulaim valamit ennie kell mert le fog állni az emésztőrendszere. El kéne vinni NAGYON gyorsan egy hozzá értő dokihoz. Az orra körül nincs átlátszó váladék vagynetalán savas? Esetleg a szemén nem látsz egy hártyát? Bogyói normálisak?
2018. jan. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Az elmúlt 24 órában rendesen voltak bogyói. Nem látom, hogy lenne váladék az orra körül, vagy hártya a szemén. Most viszont az elmúlt egy órában semmit nem evett, ivott vagy bogyózott. Állatorvoshoz ma már nem tudom elvinni. Már mind bezárt, állatorvosi ügyelet meg itt nincs. Hogyan ettessem meg? Ha oda rakom elé akkor nem reagál rá...
2018. jan. 10. 20:46
 3/12 anonim ***** válasza:
Fogai rendben vannak? Hasa nem feszül? Van otthon nyuszipatikátok? Ha nem eszik pár órán belül semmit, és nem feszül a hasa, mesterségesen kell etetni, erre jó pl. a Trovet táp.
2018. jan. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
A fogai rendben vannak, a hasát megnyomkodtam finoman, nem éreztem, hogy feszülne neki. Nyuszipatikánk nincsen. Májusba lesz két éves, és lány a nyuszi, ha ez számít valamit. Ivartalanítva nincsen
2018. jan. 10. 20:59
 5/12 anonim ***** válasza:
Esetleg meg tudod nézni, mit vakar a szájánál? Hátha látsz valamit.
2018. jan. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Hát nehezen tudtam megnézni. Egyszerűen fél tőlem, pedig nem szokott. Most az előbb néztem meg a szőrét nagy nehezen, mert elbújt az "alagútjában". De nem találtam semmit.
2018. jan. 10. 21:24
 7/12 A kérdező kommentje:
Semmi nem változott. Se nem bogyó, nem eszik iszik. Most keressük az állatorvost neki. Ajjj remélem minden rendben lesz. A hülye iskola miatt meg nem is tudok velemenni...
2018. jan. 11. 07:14
 8/12 anonim ***** válasza:
Sikerült elvinni dokihoz? Írj majd, mi volt, kíváncsi vagyok.
2018. jan. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
A szüleim vitték, ugye én suliba voltam. Szóval a lényeg, hogy lelassult a bélműködése. 4 szurit is kapott. Most csak szénát ehet, meg kapott valami speciális tápot, amit vízzel kell higítani. Most már futkározik, eszik szénát, bogyó is van. Nem annyira sok de van. Viszont inni nem láttam hogy nagyon inna. Holnap reggel jelenteni kell a nyúl helyzetét, ha úgy van, akkor vissza kell vinni. Viszont most sokkal jobban néz ki, sokkal több az életereje :)
2018. jan. 11. 17:06
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Na, örülök, hogy jobban van. :) Igen, ilyenkor az a legjobb, ha csak szénát kap, meg gondolom Trovet, vagy hasonló, amit vízzel kell hígítani. Ha estig nem iszik, én megpróbálnék egy kicsi vizet adni a szájába fecskendővel.
2018. jan. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!