Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » S. O. S Miért csinálja ezt a...

S. O. S Miért csinálja ezt a hörim?

Figyelt kérdés

Ma hoztam haza,orvos megvizsgálta makk egészséges.


De bettetem a terráriumban és mindig felál két lábra és hatra esik... nem ép egyfojtában de gyakran.... (kb 1 órája tettem be )


2018. jan. 11. 15:35
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Nincs semmi baja. Csak szórakozik. Az enyém is ezt csinálta, de mondták, hogy nem kell miatta aggódni. :)
2018. jan. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Tenleg???? Eddig volt horim de egysem csinálta😅😅
2018. jan. 11. 15:39
 3/10 anonim ***** válasza:
53%
Láttam tv-ben hasolót, beleállt a tálkájába, dobott egy hátadt. Gerinc pont a tál szélére jutott, kibucskázott belőle, de úgy hogy pont talpra esett. Ezerrel vissza, és újra meg újra. Hogy nem unja meg. DDD
2018. jan. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
37%
Azért csinálja ezt, mert idegrendszeri betegsége van. Ezt okozza a beltenyészet. Ettől persze egészséges, csak "fogyatékos". Egyáltalán nem vicces, ugyanis ez egy olyan cselekvés, amit akarata ellenére csinál. Sokszor csak pár hónapos korban jön elő, vagy akár egy évesen, addig pedig lappang a szervezetben. Máskor tenyésztőtől vegyél hörit, az onnan hozott hörinek nem lesz ilyen baja.
2018. jan. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem akartam höri-t mivel nem rég halt meg az enyém :(((

De ez egyedül volt (szoval nem szaporitotta) de kiakarták DOBNIIII

Interneten láttam( azt irták ha ma nem negy senki utána, elengedik😣😣😣)

Értem...

2018. jan. 11. 16:08
 6/10 anonim ***** válasza:
8%

Attól, hogy egyedül volt a höri, még lehetett beltenyésztett alom eredménye. A kereskedésben szinte csak ilyen állatokra van példa... Egyébként nem tudom, miért lett törölve az előző kommentem. Egy link volt benne, ami ehhez a szöveghez vezetett:


Idegi problémák


Oka:


beltenyésztés

túltenyésztés

Tünete:


- körbe-körbe futkározás egy tárgy vagy önmaga körül (Spinning betegség)

- bukfencezés, szaltózás, sorozatos hátraborulás (Backflipping-szindróma)

- egyéb normálistól eltérő viselkedésmód, általában egy cselekvés gyakori ismétlése (pl. sorozatos ketrecrácsra mászás majd zuhanás)

- ideggyengeség


Kezelése:


gyógyíthatatlan

amennyiben a tünetek egyre súlyosabbá, sűrűbbé válnak, javasolt az állat elaltatása

Bár az idegi problémákra egyelőre nincs gyógymód, kényelmesebbé tehetjük e betegségben szenvedő kedvencünk életét azzal, ha lakhelyét állapotának megfelelően biztonságodsabbá tesszük: kerüljük a rácsokat, az emeletet és az éles vagy magas tárgyakat, a zsúfoltságot, javasolt a nagy mozgástér kialakítása.

2018. jan. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Most alszik, azota nem csinálta...remélem nem is fogja tobbe😅😣😣

2018. jan. 11. 17:43
 8/10 anonim ***** válasza:
Mekkora helyen tartod?
2018. jan. 12. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
80x50
2018. jan. 12. 04:56
 10/10 anonim ***** válasza:
Akkor nem hiszem hogy a helyhiány a probléma
2018. jan. 12. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!