Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Csincsillás kérdések?

Csincsillás kérdések?

Figyelt kérdés

Mennyi az ideális hőmérséklet?

Milyen a jó csincsilla ketrec, linket tudnátok küldeni?

Csincsilla nevek?

Okosabb mint a tengerimalac?

Éjszaka rágják a ketrecet?



2018. jan. 13. 10:34
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk volt egy pár régen. A lakásban laktak velünk, jól érezték magukat. Fából építettem a nagy méretű ketrecbe egy kisházat, ahova bebújhattak aludni, szülni. Mászóka, ülőfa, stb. Nagy befőttesüvegbe kell nekik fürdőhomokot önteni, (talán heti kétszer?) abban pörögnek kedvükre, és nem száll a por sem a lekásban. Rég volt, a részleteket már elfelejtettem. A homok se jó akármilyen, mi tenyésztőkhöz jártunk venni. Vmi szürke, finom homok. Az üvegszájú itatót szétrágják! Fém kell. A faházat is lassan...

Hogy okosabb-e, azt nem tudom, mert ki nem állhatom a tengerimalacot, a kézhezszokott tohonyasága miatt.

A csincsilla nem ilyen, ő vad, ő menne! Ha elengeded, rohan, majd visszajön. De babusgatni nem őt kell. Gondolom tudod, hogy csak a farkánál fogva szabad tartani, mert eldobja a szőrét, hogy menekülhessen.

Persze, éjjel megy a hepaj!

Majd leírják mások, amit kifelejtettem.

2018. jan. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm 😊
2018. jan. 13. 17:10
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

20 °C az idealis hőmérséklet számukra.

Az idealis ketrec 120 cm magas, 60 cm szeles, 80 cm hosszu. Fontos tudni, hogy csak parban nosteny-nosteny, bak-bak, ivartalan bak-nosteny parositasok johetnek csak szoba a felesleges szaporitas elkerulese erdekeben.

A csini nem oleb. Nem fogod tudni ugy kezbe venni, mint a tengerimalacot. Csak akkor, ha olyan kedve van es odamegy hozzad, mert kulonben elugral.

Ejszaka az enyemek nyugisak. Nem ragjak soha a ketrecet. Kell nekik fogkoptato fa es kesz. :)

Furdohomokban pedig lehetoleg mindennap kell furdeniuk.

Az en csincsillaim neve Stormy es Picurka. De ha jon egy masik allatka a hazhoz azt Nimbusnak fogom hivni.

2018. febr. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!