Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Egybetehetem a him és a...

Egybetehetem a him és a nőstény nyulat tartósan?

Figyelt kérdés
Reggel a saját hibámból kiszabadult a Pannon anya nyulam és a kutyák megvédték a területüket 😪😪😪 Maradt 1 Új Zálandi párom. Kérdésem az hogy egyberakhatom őket tartósan? Mert eddig csak pároztatásra voltak összerakva. Az is hétvégén volt 1 alkalommal.
2018. jan. 20. 06:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mert a bak folyamatosan zaklatná az anyát ami igen stresszes lenne neki.
2018. jan. 20. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha azt akarod, hogy a bak tönkretegye a nőstényt... Nem fogja békénhagyni.
2018. jan. 20. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad, sőt elég messze elkell rakni őket egymástól hogy a szagot se érezze a bak.
2018. jan. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
43%

Ne rakd őket egybe, hanem ivartalaníttasd ki először az egyiket és utána ha meggyógyult rakd őket egybe.

Miféle szaporító vagy egyébként, hogy hetente pároztatod őket? Jesszus

2018. jan. 20. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, sajna van, aki nem hátikedvencként tekint rájuk, ezt el kell fogadni. A nyulak hamarabb voltak haszonállatok, mint kiskedvencek.

Ellenben nekem az egyik nyuszim (ivartalan nőstény) a tányérról menekült meg, a másik (ivartalan bak) pedig az Első Nyúlmentő Alapítványtól van.


Kérdező, nem szabad őket összerakni, az előző válaszolók leírták, én csak erősítem. A bak zaklatni fogja a nőstényt, de a nőstény is támadhat, rájuk jellemzőbb a területvédelmezés, támadhatjaa bakot, kárt tesznek egymásban.

2018. jan. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
*háZikedvencként :D
2018. jan. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
76%

Ezek a fajták nem kifejezetten kedvenc nyulak, különösen a pannon fehér, ő húsfajtának lett kitenyésztve. Tudom hogy nagyon sokan vannak akiknek kedvenc a nyuszi és fáj nekik az igazság, de ha valaki tenyészti hús céljából akár a családnak akkor nem kell mindjárt jönni a hülye dumával hogy ivartalanítsa a nyulait, ez olyan mintha más haszonállatok gazdáit rohannátok le mindig hogy ivartalanítsák a kocájukat vagy a tehenüket.


Kérdező, nálam a bakok teljesen más helyen is vannak tartva az anyáktól, pont ezért hogy a szagot se érezzék, mert különben ők is stresszesek lesznek. Csak pároztatás idejére szabad összerakni őket, én egy délutánt szoktam bent hagyni, de akkor se hagyom magára. Többnyire takarítok az idő alatt a ketreceknél és figyelem nehogy baj legyen. A másik meg ha még jól ki is jönnének és a bak nem zaklatná nonstop (ami nem így van de tegyük fel hogy így is lehetne) akkor se lehet őket együtt tartani hiszen egy hónapra megszületnek a kicsik, amiket az anya vagy elutasítana, vagy bántana, vagy az apa bántana, vagy az anya támadná az apát hogy védje őket, végtelen variációja van hogy zajlanának az események és egyik sem pozitív végkifejletű.

2018. jan. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Egy helyiségben vannak, egymás alatti ketrecbe.

Igy tudom megoldani.Most kezdem a nyulazást így az hogy "milyen szaporító vagy" nem állja meg a helyét. Még semmilyen. ÉS nincs benn a nőstény a baknál fél óránál többet.Remélem lesz eredménye. Ja, és a hobbi nyúltartók és állatvédők ne tegyék tönkre a posztot. Köszönöm.

2018. jan. 21. 08:06
 9/11 anonim ***** válasza:
58%

Látod engem is lepontoztak csak mert megmondom kerek perec hogy ez normális dolog amikor valaki húsáért tenyészt egy állatot. De gondolom mindegyik eszik csirkét, disznót tojást stb, amelyik meg vegán arra inkább nem mondok semmit.

Pedig aztán nekem is vannak díszbaromfiaim és galambjaim akiket nem vágok le, akkor én is háborogjak hogy más nem ivartalanítja a kakast kappanná vagy mi? :D És ugyanúgy kedvenc nyulaim is vannak akik sose kerülnek tányérra.


Kicsit elharapództak már a dolgok ezen az oldalon, lehet megint lepontozni.

2018. jan. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
ja, igen. Főleg a kutyáknál. Már csak ugy merek kérdést feltenni hogy átolvasom háromszor. Volt már k..a anyád is. Szörnyű....
2018. jan. 21. 14:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!