Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A ketrecben tartott patkányokn...

A ketrecben tartott patkányoknál el lehet érni valahogy, hogy ne a ketrecen koptassák a fogukat?

Figyelt kérdés

Két kis patkányunk van. Rendszeresen ki vannak engedve, játszunk velük, kapnak mindenféle fogkoptatót és kaját, illetve a helyük teli van játékokkal és gyakran át van nekik rendezve, hogy ne unatkozzanak. Ennek ellenére folyamatosan rágja az egyik a ketrec műanyag illesztéseit. Ha még sokáig így folytatja, akkor egyszer szét fog esni...


Igazából nem lenne baj, ha rág, mert sok olcsó fa- és műanyag rágható dolog van bent náluk, de valahogy szeretném elérni, hogy ne a ketrec műanyag részeit (az illesztést és az itatótartót) csócsálja. Próbáltam azt, hogy ha meghallom a rágást, akkor rászólok - akkor abba is hagyja, de egy idő után már szerintem azért is csinálja, hogy odamenjek és figyeljek rá.


Szóval, mit ajánlotok? Ha esetleg valami erőspaprika-kivonattal bekenem a megkezdett részeket, akkor van rá esély, hogy nem folytatja és nem is hal bele?


2018. jan. 21. 17:19
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy nem a fogát koptatja. Ösztönösen menekülni akar a zárt helyről és bontja a falat.
2018. jan. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A rács rágása tönkreteszi a fogat, egyáltalán nem koptatja. Ha egy állat rágja a rácsot, az azt jelenti, hogy unatkozik, vagy kicsi neki a hely. Mekkora helyük van pontosan, és naponta mennyi időt vannak kint? A bolti fogkoptsto kovek semmit nem koptatnak a fogon, túl puhák. Többet ártanak, mint használnak. Ne vegyél többször, ami pedig bent van náluk, azt dobd ki. Fa cuccuk legyen sok, valamint egy kis széna, mert ez a két dolog koptatja leginkább a fogat.
2018. jan. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hát nem emlékszem a ketrec méreteire és most lusta is vagyok megmérni, de elég óriási. Tényleg mindent elolvastunk a megfelelő ketrecről és két kicsinek (három és fél hónaposnak) ez még felnőtt korában is elegendő marad... elvileg.
2018. jan. 21. 19:55
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

milyen típusú ketrec? Hallottam már "óriási" jelzőt olyan kecóra amelyik egynek is kicsi.

Amúgy nem feltétlenül azért szökik mert jaj de csapdába esve érzi magát.

A patkány zsákmányállat és a ketrec neki egy biztos pont, itt nem bántja senki, itt vannak a haverok, a bújó, a kaja. Viszont mellé nagyon kíváncsi, általában azért akarnak kijutni hogy felfedezzenek.

Nálam eddig 3 szökés volt, 3x reggelre a kecó tetején ücsörgött a szökevény hogy szép volt jó volt mostmár menne haza, a harmadik esetnél az egyiküket otthon hagytam mikor mentem állatorvoshoz és elfelejtettem becsukni az ajtót.... a lusta dög 3 óra múlva pontosan ott heverészett ahol hagytam :D

A rácsrágás több dolog is lehet, perpill nálam akkor van ha elfogyott a téáp de volt egy patkányom aki szimplán azért csinálta hogy figyeljek rá, nagyon emberközpontú kiscsaj volt.

Viszont letörhet tőle a foguk szóval minél előbb rá kellene jönni mitől csinálják.

2018. jan. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
*2x, két ilyen szökés volt csak :D
2018. jan. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem sikerült újra megtalálnom a neten, de erőt vettem magamon és lemértem: 100*70*80 cm.
2018. jan. 22. 01:50
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Az tényleg jó nagy, akár 5 patesznak elég úgyhogy tuti nem a hely a gond. Van bent elég cuccuk? Bújók, függőágyak?

Vagy ha tényleg semmi más az is lehet hogy unatkoznak, pl van olyan patkány aki igényli hogy megdolgoztassák agyilag, logikai játékokkal, trükkök tanításával.

2018. jan. 22. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom. Ami kényelmesen befért a ketrecbe, az benne is van: több függőágy, bújó, szputnyik, faház, kartondoboz, csövek, létra, egy csomó zsebkendő... Amikor ki vannak engedve, akkor külön nekik építünk párnákból szigeteket, hidakat, kaptak egy kartonlabirintust is.


Én igazából nem erre keresném a gondot, mert mivel ketten vannak és csak az egyik rágja, így feltételezem, hogy az ő fejében van valami baj. Ezért is gondolkoztam ilyeneken, hogy bepaprikázom a megkezdett részeket.

2018. jan. 22. 11:45
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A pontheggesztett drótháló is működik a lyukakra, előbb-utóbb csak megunja

(wááá szputnyik forever :D)

2018. jan. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Dorime válasza:
Vegyél nekik fog koptató követ.
2018. febr. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!