Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tudnátok segíteni? Tengrimalac...

Tudnátok segíteni? Tengrimalacokat, vagy egy hörcsögöt válasszak?

Figyelt kérdés

Csak 1 állatom lehet(coca esetében 2). Tudom mindkettő helyes tartását. (A hörcsög sem egy lyukban lenne, hanem egy ikeás dobozban).

De egyszerűen nem tudok dönteni. Érveljetek légyszi, ti melyik állatot választanátok, és miért. Előre is köszi :)


2018. jan. 25. 12:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk törpehörink van, nagyon kedves, barátságos pocok. :)
2018. jan. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Felek, hogy nem helyesen fogok donteni :D Szivem szerint mindketto allatot megvennem, de orulok hogy egyre kaptam "engedelyt" :)
2018. jan. 25. 12:34
 3/15 anonim ***** válasza:
14%
Egy dobozban akarsz hörcsögöt tartani? És a tengerimalac miben lenne? Rendes ketrec kell, ami nagy. Jó nagy. Hörcsögnek esetleg még valami terrárium is jo.
2018. jan. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
A malacok ketrecben lennének. Igen, a legtöbb tenyésztő ezt ajánlja, az ikeás dobozt. Abba rendezném be a kis "otthonát" :) (mókuskerék, házikó, homok, játékok, stb)
2018. jan. 25. 12:45
 5/15 anonim ***** válasza:
0%

A doboz nekik kínzás. Terrárium vagy egy kisebb akvárium kell nekik. (Kaphatóak ketrecek berendezve is).

Nekem is is voltak ázsiai törpehörcsögeim. Nagyon aranyos állatok.

Ha tudsz választani fiút válassz mert az kedvesebb :D

2018. jan. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsot!:)

Nem tudtam. Akkor az elég rossz ha a tenyésztők is ebben tartják! :OO

2018. jan. 25. 13:00
 7/15 anonim válasza:
57%

Hát dobozos megoldásról én sem hallottam még. A ketrecet őszintén szólva kevésbé ajánlom (önző okokból), mivel a hörcsi éjszaka aktív és elkerülhetetlen, hogy rágcsálja a ketrecet, ami hihetetlenül hangos. Én mindig jobban preferáltam a terráriumot és természetesen kapott más fogkoptatót.

Az eredeti témához visszatérve ezt neked kell eldöntened, hogy melyik kisállathoz húz a szíved. Nekem évekig voltak dzsungáriai törpehörcsögeim, többen születtek és nőttek is fel nálam, nagyon imádtam őket :)

Bárhogy is döntesz, sok sikert a kis szőrpamacsokhoz!

2018. jan. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi helyed van? Ha van hely és pénz egy nagyobb ketrecre (100x50/60), akkor tengerimalacokat javasolnék. Igaz, hogy több pénzbe kerül a tartásuk és több munka is van vele, pl. kiszórják a forgácsot, de szerintem jobban lehet őket dédelgetni, megszelídülnek, lehet velük játszani. Malacbiztossá tett helyen ki is lehet engedni őket a lakásban, sőt, ki is kell. Ha hörcsög, és kapsz rá pénzt, érdemes állatkereskedésben vett, berendezett hörcsögketrecet választani. A hörcsögök is cukik, azt mondják, a dzsungáriai törpehörcsögök szelídebbek. A testvéremnek volt sima aranyhörcsöge kiskorában, de nem nagyon lehetett vele játszani, félős volt, ügyesen szökött. Most két tengerimalacunk van, a tapasztalataim alapján én inkább malacpárti vagyok.
2018. jan. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Attól tartok, hogy pl megveszem a hörit, és nem egyezünk (nem ő választ ki minket, hanem mi őt) akkor lehet azt mondom hogy jobb lett volna a malac, vagy fordítva. Csak ugye én sem tehetem meg azt, hogy váltogatom az állataimat.

Havonta kb mennyiből jön ki a tartásuk? :)

2018. jan. 25. 13:39
 10/15 anonim ***** válasza:
26%
Hörcsögöt is ketrecben illik tartani, mert sem a doboz, sem a terrárium nem szellőzik elég jól ahhoz, hogy jó levegő legyen a hörinek. Azért szokták dobozban vagy terráriumban tartani hogy ne szórja ki az almot meg ne is rágja a rácsot, de aki ezekkel nem szeretne foglalkozni akkor annak nem is való a höri. Azt neked kell tudnod hogy az életviteletbe melyik állat illik bele jobban, malacokat szerintem sokkal nehezebb tartani. De azon viszont nem kell aggódnod hogy nem fogtok "egyezni", ha az elején nem is, elég hamar össze fogtok csiszolódni. :)
2018. jan. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!