Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Patkányt érdemes itthon tartani?

Patkányt érdemes itthon tartani?

Figyelt kérdés
Nem rég meghalt a család tengerimalaca. Nem tudunk nélküle élni, ezért gondolkodunk egy patkányban. A tengerimalac cuccai használhatóak neki? Nehezebb eltartani mint egy tengerimalacot? Édremes egyáltalán tartani?

2018. jan. 28. 11:58
 1/9 anonim ***** válasza:
38%
Hat inkább mondanám a görényt tengeri malac után. Szerintem a patkány nem jó háziállatként, de te tudod :)
2018. jan. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%
Csak ajánlani tudom! nekem 15 évig voltak patkányaim. Hihetetlenül kezesek és intelligens állatok. Egy tengerimalac meg sem közelíti. A görény kiszámíthatatlan. patkány soha nem harapott meg, görény viszont 4x.
2018. jan. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A görény ragadozó, teljesen más igényekkel. Tengerimalac után biztos nem ajánlanám.

A patkány jó ötlet, aranyosak, de nem tarthatók egyedül.

2018. jan. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Akkor tévedtem :) én csak abból indultam ki hogy nagyon sok embernek van házi görénye .
2018. jan. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nagyon aranyos állatok viszont szerintem kicsit igényesebb, több hely kell neki, szórakoztatni kell, a tengeimalac ketrec nem jó nekik mert inkább a magas ketreceket szeretik és a malacketrec rácsain simán kifér egy kölyök.

Az állatorvosok közül is nagyon kevés ért hozzá (mármint tényleg ért, nem csak bólogat és néz mint borjú az új kapura ha olyan szavakkal dobálózól hogy Suprelorin implant vagy Mycoplasma) Budapesten van pár hely ahol azért tudják hogy eszik-e vagy isszák de vidéken már nehezebb jót találni és hidd el ha azt mondom kelleni fog.

Nem elijeszteni akarlak, imádom a patkányokat de ne érjen meglepetésként.

Itt kb mindent megtalálsz róluk [link]

2018. jan. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A görény egy tengerimalac után mondhatni egyáltalán nem jó választás. A görény ragadozó állat és a patkány, tengerimalac, hörcsög, egér, vagy bármilyen más rágcsáló életvitelének az ellentéte.


ÉRDEMES: Igen, patkányt teljes mértékben megéri tartani, de azt tartsd szem előtt, hogy társas lény és nagy a helyigénye. Szóval a tengerimalac ketrece nem megfelelő neki. Inkább széles mint magas a patkánynak pedig pont, hogy inkább magas kell mint széles. Ha olyan a ketrec, hogy át tudjátok valamilyen úton-módon alakítani akkor jó, de addig ne vegyetek meg őket.

Minden féle képpen többes számban kell beszélni róluk ugyanis 1 pakány= depressziós patkány. Annak ellenére, hogy te egész nap vele tudsz lenni neki kell egy barát akivel az éjszakát is tölti vagy azt az időt amíg te nem vagy otthon.


MEGFELELŐ CUCCOK: Néhány dolog megfelelő neki is pl. házikó, az itató, a tál meg ilyesmik.


TARTÁSA: Hát nem feltétlenül nehezebb eltartani csak a ketrec az ami egyszer egy jelentősebb kiadás (kb.20.000 Ft). Az etetése egyszerűbb ugyanis sokkal több mindent lehet nekik adni (pl. főtt hús, rák, lisztkukac). Nem olyan érzékenyek de jobb figyelni nehogy huzatot kapjanak nyitott ablaknál.


Nekem csak jó véleményem van róluk.

2018. jan. 29. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az előző válaszból kihagytam, hogy figyelni kell a rácsközökre. Az 1,5cm-es közökön kiférnek
2018. jan. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ez sokat segít!
2018. jan. 30. 06:09
 9/9 anonim ***** válasza:

#7 nem feltétlenül, a kölykök igen de pl a Furet XL-nek úgy tudom akkora és ezek a kövér szőrcsimbókok akkor se férnének ki ha az életük múlna rajta, kb 3 hónapos korra "kinövik" a rácsait.



A ketrecbe sok dolgot lehet tenni, de fa cuccokat nem érdemes mert beisszák a pisit, nálam műanyag házikók vannak, egy futógömb )ne futtasd benne, nem tesz jót a házuknak, le van szedve a lyuk és fel van rögzítve ilyen gömb ágyikónak, szeretik :D) savic sputnyik bújó és függőágyak, utóbbit 90 fokon ki lehet mosni d eelőbb-utóbb lehet szétrágják.

2018. jan. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!