Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Aranyhörcsögnek lehet betenni...

Aranyhörcsögnek lehet betenni almafaágat?

Figyelt kérdés
Mindenhol az van írva, hogy gyümölcsfaágat! De ebbe az alma is beletartozik?

2018. jan. 29. 13:44
 1/6 A kérdező kommentje:
Nem azt kérdezem, hogy az alma gyümölcs-e. Azért kérdezem, mert nincs feltüntetve, hogy milyen fajtákat lehet(eddig csak szilvafaágat kapott)!
2018. jan. 29. 13:46
 2/6 anonim ***** válasza:
45%
Nyugodtan tehetsz be almafa ágat is. Elvégre az almát, mint gyümölcsöt is ehet.
2018. jan. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mi a nyulaknak metszéskor a vékony almafagallyakat oda szoktuk adni. Semmi bajuk tőle, sőt, szeretik, meg a fogukat is koptatja. A kinti gyümölcsösben is a vadnyulak megrágják az almafáinkat s a körtéket is télen, de kell a törzsét tekerni, hogy ne tegyék tönkre.

Gyerekkoromban kíváncsiságból és is az almafagallyról a kérget megkóstoltam, hogy mi ízlik rajta ennyire a nyulaknak. Kesernyés ízű. Semmi bajom nem lett tőle.

Szerintem a hörcsögnek se lesz semmi baja tőle, csak arra vigyázz, permetes ne legyen, mert attól viszont elpusztulhat.

2018. jan. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Levelek és gallyak:


Faleveleket és gallyakat díszítésre és fogkoptatásra is tehetünk be a hörcsög élőhelyére. Ám nem mindegy, hogy milyen fa ágát vagy levelét rakjuk be, hiszen nagyon sok köztük a mérgező! Alább felsorolom, hogy mely fák mely részei nem okoznak gondot, így biztonsággal betehetők a hörcsögünkhöz.

Arra mindenképp oda kell figyelni, hogy olyan helyről gyűjtsük ezeket, ahol nem szennyezi autó és állatürülék, valamint nincsenek permetezve!

Csonthéjas gyümölcsök fái mérgezőek! Így TILOS betenni: cseresznye-, meggy-, őszibarack-, sárgabarack- és szilvafa ágát, levelét!


Amiket szabad adni (figyeljetek a zárójelben lévő részekre is, hiszen vannak olyan fák, amiknek bizonyos részei nem mérgezőek, más részei viszont azok):

Áfonya (levél és gally, ritkán kaphat), alma (levél, gally, virág), bükk (levél és gally kis mennyiségben, viszont a termése mérgező!), dió (levél és gally), éger (ritkán), fűz (levél és gally), gesztenye (levél), juhar (levél, gally), körte (levél és gally), mogyoró (gally), nyár (levél és gally), nyír (levél és kéreg), ribizli (levél és gally), szeder (levél szárítva és gally), szőlő (levél és gally).

2018. jan. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a sok infót!!!!
2018. jan. 30. 07:52
 6/6 kisserikaboglárka válasza:
Szerintem igen én is szoktam az enyémnek adni.
2018. febr. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!