Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Deguknak lehet venni vagy...

Deguknak lehet venni vagy készíteni valamilyen pórázt? Sajnálom szegényeket hogy mindig ketrecben vannak, ezért szeretném őket kicsit kivinni a fűbe

Figyelt kérdés
2018. jan. 29. 18:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nemkell őket kivinni. Elég,ha naponta 2-3 órát kiengeded őket a szobádban és figyelsz rájuk. Csak előtte tedd degubiztossá a szobád, nehogy valahova bebujjanak vagy valami bajuk legyen.
2018. jan. 29. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Tilos pórázt adni a kisállatokra. Kutya,macska mehet, de a kisebb állatoknál, nyúl, tengerimalac,degu, hörcsög tilos a póráz.Akár el is törhet a gerincük, ha meghúzzák magukat.Veszélyes.

A szobádban tudod kiengedni őket, ha elrakod a veszélyesebb tárgyakat.

Kertben csak biztonságos, felülről és alulról is zárt kifutóban tudom elképzelni,hogy ne tudjon megszökni és állat se kapja el.

2018. jan. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
értem köszönöm a válaszokat. milyen anyagból lehet nekik megcsinálni ezt a zárt kis teret? valamilyen drótkerítés?
2018. jan. 29. 19:04
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

#1 vagyok


Nemérdemes őket se kivinni sétálni, se kirakni ketrecbe, mivel gondolom születésük óta bent nevelkedtek ők ehez a légkörhöz szoktak.

Ha kiviszed őket könnyen elkaphatnak bármilyen betegséget, ami az állat halálához vezethet.

A szobádban való kiengedést sehogy se tudnád megoldani?

2018. jan. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
nyáron rengeteget voltak kint ketrecben szeretnek a melegben sütkérezni. sok a szobában a vezeték és az ágy alá és a szekrény alá is bebújnának,ráadásul 2 nőstényem van nem nagyon jönnek ki egymással ezért vannak külön ketrecben is.
2018. jan. 29. 19:26
 6/9 anonim ***** válasza:

Én minden nap sétáltatni a nyuszijaimat ők szaladnak én megyek utánuk már 3 éve és semmi bakjul

Ezek nyuszik nem tudom a degu hogy viselné.

2018. jan. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

Én vettem a degunak egy hörcsög pórázt és melegebb időben kimentem vele a füves részekre, had legeljen és rohangáljon. Mondjuk az enyém elégé kezes volt, tudta a nevét, volt, hogy bevittem a suliba és nyomulgatott a padomon, de általában a vállamon volt.

Ha faterom zenét hallgatott fejhallgatóval és közben szotyizott, akkor a vállamról átugrott az ő vállára, nézte a klippet, hallgatta a zenét és közben kapott szotyit.

Saját kertbe simán ki lehet vinni, soha nem volt semmi baja, 4 évig élt, de minőségi életet, nem csak a ketrecet látta.

2018. jan. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
az enyémek még nincsenek így hozzám szokva, főleg amit most utoljára hoztam nincs még fél éve.
2018. jan. 29. 21:53
 9/9 anonim ***** válasza:
A degu zsákmányállat, nem visszük ki a kertbe, sem pórázom, sem sehogy. Suliba mutogatni sem. Neki ez stressz. A lakásban kell elkeríteni nekik helyet, ahová ki tudod őket engedni naponta 1-2 órára. Jó lenne, ha össze tudnád szoktatni a két csajszit, mert egyedül ők magányosak. Degutartáshoz, összeszoktatáshoz infót és segítséget a facebook ilovedegu csoportjában találsz vagy ilovedegu.hu vagy deguinfo.hu.
2018. márc. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!