Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tízéves gyerekem azzal a...

Tízéves gyerekem azzal a feltétellel kapott két tengerimalacot, hogy gondoskodik róluk. Mit gondoltok, ki gondoskodik róluk valójában?

Figyelt kérdés
Gyakorlatilag mindent én csinálok a malacokkal - amúgy szeretem őket, cukik - sokszor még játszani is én játszom velük. Hogyan tudnám rászoktatni, hogy ő takarítsa? Sajnos, amikor egyszer kitakarította őket, rászóltam, amiért szétszórta a szénát, forgácsot és nagyon pazarolta is a forgácsot (mindenhová jutott, szőnyegre több, mint a ketrecbe). Azóta mindig az az érve, hogy ő úgysem csinálja jól, csináljam én.

2018. jan. 31. 20:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
Majd Te.
2018. jan. 31. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem is vannak malacaim :)

Közösen takarítsátok a malacokat, így szerintem Ő is kedvet kap hozzá :)

2018. jan. 31. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%
"Ha nem próbálod meg még egyszer, nem is fog sikerülni... a biciklizés sem ment elsőre" Vagy muszáj lesz a játékot ehhez kötnöd. De a legjobb az lenne, ha érzékeltetni tudnád milyen fontos a róluk való gondoskpodás, hogy beteg lesznek, ha koszban laknak.
2018. jan. 31. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%
Várható volt hogy ez lesz. Elunta, a többi csak duma hogy kibújjon a munka rész alól.
2018. jan. 31. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A gyerek állata igazából mindig a szülő állata, mert (nem tudom hány éves gyerekről van szó) nem tud róla még egyedül megfelelően gondoskodni.

Szerintem a gondozásuk rajtad marad, és nem 1-2 évre szól, a mi malacunk már matuzsálem korba lépett, kb 7-8 éves lehet.

2018. jan. 31. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Általában ez szokott lenni. A gyerek még nem elég felelősségteljes az állattartáshoz. Azok a te malacaid valójában. :)

Csináljátok együtt. Segíts neki, de követeld meg, hogy ő is vegyen részt a takarításban, etetésben.

2018. jan. 31. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ez teljesen tipikus, szinte mindig ez van. Egér kellett volna, az rövidebb életű, na jó, ezt csak úgy mondom, de egy tengerimalac igen sokáig elél.

Én tennék pár próbálkozást, nem ismerem a gyereket, nem tudom megtippelni, mivel lehetne rá hatni, bár én előre tudtam volna, hogy valószínűleg ez lesz. Irreális elvárni, hogy felnőttkoráig majd felelősségteljesen malacozik, addig milliószor meg fog változni a prioritásrendszere is.

2018. jan. 31. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Egy gyerek nem képes gondoskodni az állatokról, még akkor sem, ha megígéri, hogy gondoskodni fog róluk. Még nem alakult ki a felelősségtudat, igazából akkortól tud róluk gondoskodni, ha már magáról is megtanult.


Ez mindig így van sajnos. Nálunk pl. a húgom könyörgött egy nyúl miatt, majd ő gondozza, simogatja, takarít utána, stb. Meglett a nyúl, a csoda 3 napig tartott. Szerencsétlen nyúl el lett hanyagolva, én olvastam utána gyorsan a nyúltartásnak, én vettem neki felszereléseket, én vittem orvoshoz mikor bélleállása volt, én ivartalaníttattam, ráment majdnem az összes félretett pénzem, amit a jövőmre tartogattam, de közben megszerettem nagyon, már van egy társa is, a nyúlmentéstől fogadtam örökbe. :)

2018. jan. 31. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Tíz évesen ha csak nincsenek mozgáskordinációs problémái,akkor ő is ugyanúgy ki tudná cserélni az almot,anélkül,hogy kiszórná a földre.

Meg ha mégis kimegy,akkor fel tudja seperni,porszívózni utána.

Én a helyedben megmondanám neki, hogy ő akarta a malacot, ő vállalta be,hogy gondoskodik róluk,akkor fogja a lapátot és a forgácsot és cserélje ki alattuk .

Meg kell tanulnia,hogy ezzel is jár az állattartás és hogy tartsa meg az ígéretét.

Én legfeljebb abba mennék bele,hogy megosszuk a munkát és egyik alkalommal ő legyen a soros,másik alkalommal én takarítom ki.

Ő is ki tudja rendesen takarítani,ha akarja!

A gyerekek sokszor trükkösek, akár szándékosan rosszul cisnálnak valamit,hogy legközelebb ne nekik kelljen..

Been there, utáltam kiteregetni a vizes ruhákat mindig és szándékosan nem ráztam ki őket,hogy anyukám csinálja meg helyettem.. Ciki nem ciki,van ilyen.

10 évesen ki tudná ő is cserélni nyugodj meg.

De egyébként te gondoskodsz róluk valójában.

Sajnos van,hogy minden csoda 3 napig tart és már megunta a malacokat.

Az a szerencse,hogy te megszeretted őket.

2018. febr. 2. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Egy gyereknél minden csoda 3 napig tart.
2018. febr. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!