Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen tapasztalataitok...

Milyen tapasztalataitok vannak a Chipsi Super kisállat alommal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Úgy alakult, hogy több hörcsögöt kellett befogadnom. Egész éves szénanáthám van, emellett asztmám is. Eddig éveken át száraz köhögésem volt, de alig voltam beteg szerencsére.

Amióta itt vannak a hörcsögök, 4 hónapig a tüneteim nem rosszabbodtak, de az elmúlt 2 hónap katasztrófa. Hurutossá vált a köhögésem, befulladok, az orrom egész nap be van dugulva, nehezen lélegzem, alig tudok aludni, mert állandóan a tünetek miatt felkelek, és már nem egyszer majdnem pánikrohamom lett a levegőhiány miatt. A szellőztetés se csökkenti a tüneteket (amit a fűkeverékekre való allergiám sem könnyít meg).

Ezért arra gondoltam, hogy a faforgácsot megpróbálom egy pormentesre lecserélni, hátha ez segíteni fog (bár a poratka szálló, száraz székletének megnövekedett számát nem tudom mennyire tudja kompenzálni).

Tudom, lehetne más almot néznem nekik, de a széna szintén okozhat allergiát, a csutkaalom úgy tudom mérgező, ha megeszik, és a fapellet meg kínzás lenne, más lehetőségem pedig nem marad. Megválni se fogok tőlük, mert nem az ő hibájuk, hogy a szervezetem így reagál.


Úgyhogy érdekelne, hogy aki szintén allergiás a faforgácsra és kipróbálta ezt a terméket, mennyire vált be, illetve valóban nem tartalmaz-e port.


Köszönöm előre is!



2018. febr. 5. 15:49
 1/4 anonim ***** válasza:
A csutkaalom nem mérgező. :) Pisisarokba jó, de az egész helyre nem szabad tenni, mert felsértheti a talpukat. A papíralom nem opció? Az teljesen pormentes.
2018. febr. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen, azon már én is gondolkodtam. Valahol azt írják nem szabad a hörcsögöknek adni, mert megeszik és bajuk lehet tőle, valahol meg nyugodt szívvel ajánlják.

És most döntse el az ember kinek hisz :D

2018. febr. 6. 14:12
 3/4 anonim ***** válasza:
Higgy a Hörcsög imádók csoportnak facebookon. :)
2018. febr. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Azóta utána érdeklődtem, és valóban dicsérik, csak sajnos elég drága (14 L kb. 1900 Ft), és van 7 hörcsögöm 5 helyen. Úgyhogy nem tudok mást tenni, maradnak a tünetek :)
2018. febr. 15. 13:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!