Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyáron kitehettem öket legelni?

Nyáron kitehettem öket legelni?

Figyelt kérdés
Van 3 tengerimalacom. Nyaron kivihetem öket (elkerítve) pár orát a fűre ? ( gyermekláncfű levelet enni?)
2018. febr. 8. 18:21
 1/9 anonim válasza:
34%

Igen....

De előtte búcsúzz el tőlük, mert elég kicsi a valószínűsége, hogy újra látod őket.

2018. febr. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Kiteheted egy körülkerített helyre, ahol semmiféle ragadozó nem veszélyezteti őket.
2018. febr. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
2 probléma van. 1. Ha nincsenek hozzászokva a friss fűhöz mert egész télen a szénát ették akkor lehet bélgyulladást, vagy hasmenést kapnak. Ami malackáknál végzetes lehet. 2. Ha otthagyod őket, hiába vannak elkerítve, de megtámadhatja őket egy macska, vagy kutya, vagy elvihető valamelyiket egy héja vagy varjú a város közepén is. Szóval csak felügyelettel és nézd meg hova. Ne épp akkor permetezett helyre, vagy ahol kutyákat kakáltatnak. Előbb szoktasd őket a fűhöz, és ne hagyd, hogy nagyon bezabáljanak különösen ha nedves a fű.
2018. febr. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Gondoltam hogy nem szabadon :)))

Bár a nyuszi egész nap (nyáron) szabadon van , de ők nem lesznek

2018. febr. 8. 18:32
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja és árnyákos helyre mert napszúrást is kaphatnak
2018. febr. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Falun lakom... de amugy is felügyelet mellet , az udvaron.

Fokozatosan fogom őket fűre szoktatni

2018. febr. 8. 18:33
 7/9 anonim válasza:

Én ki szoktam rakni őket, és a hörcsögeimet, meg a teknőst is.

Ha rendesen felügyelet mellett vannak elkerítve, nem lesz bajuk.

De tényleg vigyáz hogy árnyékbanegyenek

2018. febr. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem 2 röfim van, imádom őket!

Eddig minden nyáron bátran kivittem őket. Egész kis birodalmat kerítettem le nekik,úgy hogy volt,hogy egész délután kint voltam velük. Bátran vidd ki őket de csak akkor ha biztosítod nekik az árnyékot (!), a biztonságot (!) és azt, hogy száraz helyen legyenek! Magyarul vizes földre,fűre ne tedd ki őket mert nagyon könnyen felfázhatnak! Mindenképpen árnyékban vagy kevésbé napos helyen legyenek, mert volt anyukámnak olyan ismerőse aki felelőtlenül napra rakta őket és napszúrást kaptak, el is pusztultak.:(

Azért vigyázz,hogy ne zabáljanak be túlságosan a fűből! Vizes füvet ne adj nekik.

Tudom kicsit sok a kikötés, szabály, de olyan kis törékeny állatkák, vigyázni kell rájuk! Szóval ha ezeket betartod, nyugodt szívvel kiviheted őket! Remélem segítettem!:)

2018. febr. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekünk mindig kinn volt a malac jóidőben. De ha ketreced alja nyitott akkor tegyél a tetejére pár téglát nehogy a macskák felborítsák és megöljék. Továbbá azért tartsd rajta a szemed mert attól még hogy nem tudják megenni halálra rémiszthetik a ragadozók.

Legyen benne egy kisház amiben elbújhat ha megijed és a fél ketrec legyen árnyékos nehogy megsüljön

2018. febr. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!