Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Kisemlősök

A kérdés

A csincsillát lehet simogatni?

Sziasztok!

Mintha olvastam volna valahol, hogy a csincsillák nem nagyon szeretik, ha simogatják őket, nem olyan bújósak, inkább csak elvannak maguknak.

Ez mennyire igaz?

Keress kérdéseket hasonló témákban: csincsilla, simogatás

2018. febr. 8. 23:55  Privát üzenet  

A válaszok
Csak a farkánál fogva szabad megfogni, mert a menekülés érdekében akár a szőrét is eldobja. Megszokja a gazdáját, lehet simogatni is -farkon fogva, ugye- de nem egy tengerimalac habitusú "szobanövény".

A válasz 36%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/6Időpont 2018. febr. 9. 00:18 Privát üzenet
Szia! 4 éve vagyok két csincsilla gazdája. Világ életemben nem fogtam még őket a farkuknál fogva. Általában szépen magammal szemben tartom őket, egyik kezemmel az oldaluknál, hasuknál fogva, másik kezemmel a fenekük alatt tartva őket. Vagy pedig odaölelem őket őket magamhoz és úgy simizem őket. Az viszont igaz, hogy nem minden csincsilla szereti, ha fogdossák. A nagyobbik csincsillám rendesen szereti ha hurcolászom, sokszor csipog, hogy ki akar jönni hozzám, a kisebbik ki nem állhatja, vérmérséklet kérdése. Ha te szeretnéd őket gyakran simogatni akkor olyan helyről vegyél, ahol előzetesen tölthetsz velük egy kis időt és láthatod, hogy milyen a viselkedésük, tűrik-e a kézbevételt. :)

A válasz 62%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/6Időpont 2018. febr. 11. 15:40 Privát üzenet
Ugy tudom a fulenel fogva szoktak megfogni , persze nem a hegyenel, hanem fultovon.

A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 36%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/6Időpont 2018. febr. 12. 23:50 Privát üzenet
2-es vagyok. Kíváncsiságból megpróbáltam farktőnél megemelni... Hát fogalmazzunk úgy, hogy kicsit sem örült. Egy picit próbáltam felemelni (értsd; még minden lába a talajt érte) és már olyan hangot adott ki, mint amikor nem tetszik neki valami és ficánkolt mellé.

A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/6Időpont 2018. febr. 13. 15:11 Privát üzenet
Se a nyulat, se a csinit nem fogjuk meg a fulenel.... Se a farkanal. Te jo eg! Picit gondoljatok mar bele... A hasa ala nyulva a farkat ket ujjunk koze veve es felulrol lefogva masik kezunkkel esetleg meg lehet fogni. :)

A válasz 72%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 55%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/6Időpont 2018. febr. 19. 22:10 Privát üzenet
kolok2 nevű felhasználó válasza:

akárhogy is fogjátk meg a csincsilla akármien vérmérsékletű nem arra van hogy simogassák aki bevállalta azt ne zavarja meg ha nem alakít ki olyan kapcsolatot mint egy nyúl.

# 6/6Időpont 2018. aug. 22. 18:59 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Törpenyulat, csincsillát és tengerimalacot lehet tartani egy ketrecben?
Mennyire érdemes a hím csincsillát ivartalaníttatni ha egyedül van?
2 napja vettünk egy csincsillát de erre nem készültünk fel amit müvel minden éjjel. Fogaival ugy rázza a ketrecet hogy semmit nem alszunk miotta megvan. Mit tegyek?
Kaptam egy kosorrú törpenyulat de nagyon fél amikor simogatni kezdem, vagy kézbe veszem ez kezd kapálózni, vagy elugrál előllem csak pár napja kapttam meg ez normális?
Kisállatok közül melyek "nyugisabb" természetűek? Pl kézbe lehet venni és simogatni.
Létezik olyan hely Magyarországon (pl. állatkert), ahol egzotikus állatokat lehet simogatni? Elsősorban a gyűrűsfarkú maki érdekelne.

Kérdések az Állatok rovatbólKérdések a Kisemlősök rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!