Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit csináljak a nyuszkómmal?

Mit csináljak a nyuszkómmal?

Figyelt kérdés

Van egy albínó hosszúszőrü törpenyuszim és szinte mindig vedlik csak van amikor nagyon minimálisan de vedlés időszakban borzalmasan vedlik. Sokszor rám szólnak ne simogasd a nyulat mert minden tiszta szőr. A kefélést nem tűri pedig kicsi kora óta szoktattam mondjuk nem is valami jól szedi ki csak szétszorja a szőrt a nyúl mellé azt szintén minden szőrös.

Mit ajánlotok hogy csökkentsem a szőr inváziót a nyuszin?

Olvastam régebbi posztokat ahol írták a vitamin hiányt de konkrét vitamint nem írtak légyszives írjatok azt is hátha segít


2018. febr. 18. 11:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Kefélni mindenképpen kell, és ehhez talán az egyik legjobb kefe a furminátor, lehet kapni direkt rágcsálókra (nyuszira) méretezve is. Kutyán-macskán ezt használom, és vedléskor a házi nyulaimon is, hihetetlen az eredmény. Egy jó tanács a keféléshez: tegyél elé egy kis finomságot, amíg azt eszi elvonja a figyelmét arról amit csinálsz.

A másik meg hogy lehet hogy valamilyen betegsége is van, ezzel viszont érdemes lenne állatorvoshoz fordulni hogyha ilyen durván vedlik vizsgálja ki, hátha tud segíteni benne. :)

2018. febr. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
14%
Csak az eutanázia a megoldás!
2018. febr. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
80%

Vedlési időszakban nagyon durván vedlenek, egyik nyuszik hosszú szőrű, elkerülhetetlen a kefélés, hozzá kell szoktatnod.


Nem tudom, használsz-e szőroldó pasztát, vagy ananászt, de legalább vedléskor kapja, nehogy eldiguljon a kis gyomra a sok szőrtől amit lenyel. :/

2018. febr. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A vedlésre nagyon jó a furminator nagyon jól kiszedni a szőrt megéri.
2018. febr. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!