Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A, , Padovan rings with...

A, , Padovan rings with lucerne"-t lehet adni nyulnak/tengerimalacnak?

Figyelt kérdés
2018. febr. 20. 18:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Megnéztem miről van szó, és még a dobozán is tengerimalac és nyúl képe látható. Szóval a feltételezésem, hogy igen, lehet.
2018. febr. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De ugy értem hogy nem nagyon egészségtelen ? A köles-rúdakon is papagáj van ,mégsem addunk nekik mert nem jó ;)
2018. febr. 20. 19:03
 3/5 anonim ***** válasza:

első vagyok. Nem tudom ez a készítmény milyen, még sosem hallottam róla.

azt írja ezek vannak benne:

cereals

derivatives of vegetable origin (lucerne 10%)

oils and fats


ebbőlgondolom arányban kevés az olaj és zsír, és a lucerna is csak 10% ami megfelelő aránynak tűnik nekem a gabonához.


A keverékekben szokott még napraforgómag és kukorica is lenni, de azt a tenerimalacaim kevésbé eszik.


Amúgy a lucerna nagyon is jót tesz nekik, de persze nem szabad túlzásban vinni, mivel magas a fehérjetartalma.

2018. febr. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Sajnos attól még, hogy ráirják,hogy nyuszinak sőt még a képét is rárakják a dobozára nem jelenti azt,hogy egészséges lenne nekik ,lásd a mekis kaját is agyba főbe reklámozzák,de tudjuk,hogy nem a hosszú egészséges élet titka, de a profit a lényeg ,és sajnos 0 a kisállatoknál is lelkiismeret nélkül a pénz a lényeg.

Nyulak, tengerimalacok fűevők tehát rostra van szükségük az egészséges bélflórához ,emésztéshez.

Ez az "eledel" alig 7% rost és főként lucerna ami magas fehérjés így a nyuszid elhízhat, hosszútávon megbetegedhet

Ne dobj ki rá pénzt, inkább nézz más magas rost tartamú eledel után , de ígyis a széna a fő táplálékuk az legyen nons stop elöttük , a rost és a folyamatosan növő foguk érdekében,hogy koptassa

Ha nem vagy biztos valamibem ajánlom az első Nyúlmentő alapítvány honlapját vagy a nyulak kedvelői ide facebook csoportot itt tapasztalt gazdiktól kérdezhetsz

2018. febr. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nyilván az előttem írónak igaza lehet, doktori címe miatt is, de mi a tengerimalacoknak naponta egy-egy kanállal adunk, és nem szokott bajt okozni. Legalábbis eddig még nem...
2018. febr. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!