Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Lehet e nyúltakarmányt adni...

Lehet e nyúltakarmányt adni tengerimalacnak?

Figyelt kérdés

Anyukám véletlenül a Müllerben tengerimalac takarmány helyett törpenyulat vett, ezt az egy csomagot nekik adhatom vagy bajuk lesz tőle?

Előre is köszi :)



2018. febr. 26. 17:45
 1/5 anonim válasza:
Szia! Szerintem érdemes utánaolvasni, hogy milyen összetevőket tartalmaz a csomagolás. Na most szerintem nem lesz tőle semmi baja, ugyanis sok helyen tartanak együtt törpenyúlat és tengerimalacot, még akkor is, ha egyébként nem lenne szabad ... már csak az életvitelük különbözőségéből adódóan sem. Ott ugyan azt kapják és bár ez is egy reklámfogás, hogy ennyire sok fajta étel van, akkor is érdemes utánanézni mindenképpen, hiszen gondolom ebből a kérdésből adódóan neked is az a legfontosabb, hogy a kisállatodat biztonságosan tudd etetni és még hosszú ideig melletted legyen. :-)
2018. febr. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2018. febr. 26. 18:25
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ne legyen benne sok mag. Egyszer olyant vettem, amire rá volt írva, hogy tengerimalac, de volt benne a sima préselt táp mellett búza meg szotyi, ami nem tesz jót. Ezeket Hamupipőkeként kiválogattam, mert én is sajnáltam volna kidobni a tápot. Amúgy a szotyit meg a búzát megkapták a cinkék.:-)
2018. febr. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
89%

Nyuszik és tengerimalacok is fűevők, tehát rostra van szükségük az egészséges emésztéshez, bélflorához. Főtáplálékuk 90% a széna legyen, mivel biztosítja számukra az elegendő rostot és koptatja a folyamatosan növő fogukat.Tengerimalacoknak még plusz C vitaminra van szükségük, mivel az emberrel egyetemben ők se tudják maguknak előállítani ezt szokták a táppal megkapni, vagy Cebion (vagy más cseppel) az itatójukba.

Kérdés,hogy amit vett táp mit tartalmaz?

Sajnos fenntartásokkal kell kezelnünk az állatboltok kínálatát, mert ott is a profit a lényeg ,nem a kisállat egészsége,ezért lehetnek a polcokon nyulaknak,tengerimalacoknak szánt "eleségben" tej, kokurica, szotyi, magok (amik mind hosszútávon NEM egészségesek nekik)

Nézd meg a hátulján az analitikai összetevőket (rost, fehérje stb.)

Az a táp egészséges a tengerimalacoknak amiben magas a rost min. 20% ennél alacsonyabb a fehérje, NEM tartalmaz magokat(mivel nincs szükségük ilyen nagy szénhidrát/keményítő mennyiségre) NINCS benne mesterséges színező anyag,cukor, tartósítószer

Ha ennek megfelel akkor nyugodtan adhatod neki, ha nem akkor a kinti vadállatoknak lesz egy jó napja :)

Ha bármi kerdés merülne fel ajánlom a Tengerimalac mentés honlapját, vagy a tengerimalacok értük és velük facebookcsoportot itt tapasztalt gazdiktól kérdezhetsz

2018. febr. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat, a kertben landolt a "hűdeBIO" takarmány..:D Malackák meg kibírták egy napig csak szénával :)
2018. febr. 27. 23:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!