Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyulas kérdések?

Nyulas kérdések?

Figyelt kérdés

1- Mekkorát tud ugrani egy törpenyúl? Milyen magas legyen a kifutója?

2- Milyen gyógyszereket tartsak itthon?

3- Milyen tisztítószereket tartsak itthon?

4- Láttam több helyen is, hogy játékokat lehet csinálni kartonból/wc papír gurigából. Ezektől nem lesz baja? Vagy csak megrágja és nem eszi meg?

5- Mennyire jellemző az, hogy megrág valamit a szobában? Párna, ágy széle, pléd, bútor stb.


2018. febr. 27. 00:13
 1/4 anonim válasza:
57%

Szia! :-)

Először is jók a kérdések és örülök, hogy van még olyan ember, aki felelősségteljesen szeretné gondozni kisállatát! :-)

Nos... maga az a kérdés, hogy mekkorát tud ugrani elég megosztott. Mert mihez képest? Nekem volt nyulam, sokat volt szabadon a lakásban, de sosem láttam hatalmasakat ugrándozni. Egyszer-egyszer a fotelba, ha jól emlékszem felugrott, de sokszor az erkélyre is kiment és semmi probléma nem volt azzal, hogy ott akkorát ugorjon. A kifutót érdemes minél tágasabbra és magasabbra tervezni. Nem éri meg a hellyel szűkölködni, hiszen hosszú éveket szeretnél majd boldogan eltölteni vele gondolom, ehhez viszont kell neki is az élettér. :-)

Gyógyszerek: először is maga az állatorvos mindent el fog mondani, mert oltatni kell a nyuszit, illetve ugyan úgy féreghajtózni és egyéb vitaminokra is szükséged lesz. Ehhez tudom ajánlani, ha bármilyen probléma adódik, akkor azonnal állatorvoshoz kell fordulni. A mostani tápokban rengeteg vitamin van, főleg a jobb minőségűekben, ez mellett a zöldségek mind hozzájárulnak majd az egészséges kisnyuszi mindennapjaihoz.

Tisztítószer bármi olyan (pl. sanytol), ami vegyszermentes és bőr és állatbarát. A fressnapfban tudsz ilyet beszerezni.

Én nem ajánlom azokat a játékokat... könnyen lenyeli, szorulást okoz... nem hiszem, hogy van jobb játék mint a gazdájával lenni. :-)

Az viszont garantált, hogy ha szabadon hagyod felügyelet nélkül, akkor biztosan rágcsálni fog. Mindig legyél ilyenkor mellette, mert komoly sérülést is okozhat pl. megrágja a tv kábelt, csatlakozót stb...


Összességében van pár alapszabály és ezek mind alakíthatóak lesznek, amint megérkezik a kisnyuszid. Rutinos leszel és hidd el, csodálatos érzés lesz egy kisállatról úgy gondoskodni, hogy az a szeretetével fogja meghálálni! Nagyon sok boldog éveket kívánok Nektek! :-)

2018. febr. 27. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia irj rám privibem 5 éve nyulazok.most is 3 van szivesen segitek.
2018. febr. 27. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

1.-az én nyulam hatalmasakat szokott ugrani, akár még játékból is. mikor kisebb volt előszőr lekeritettem előle azokat a helyeket, ahova nem szerettem volna, ha felmegy vagy ahova ha bemegy, nem igazán tudom kiszedni egy kis lakberendezés nélkül. ezt egy 60 cm magas dróthálóval csináltam és elég hamar átugrotta, majd ezt 10 cm-rel megmagasitottam, de az sem volt neki elég :) végül feladtam és cask a vezetékeket keritett4em el és az egész emeleten szabadon futkározhat.

3- én ecettel tisztitom a nyuszi cuccait

4- elvileg nem lesz baja tőle, csak az a fontos, h ne szinezett legyen a guriga. Az enyém viszont nem játszik ilyenekkel

5- nálam az ajtófélfát rágta meg és azt a kisszekrényt amiben a kajája van. Az ágyamat és a ruháimat "csak" lepisili :/ de még ivartalanitás után 4-5 hónappal is

2018. febr. 27. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

1,Nagy meglepetéseket tudnak okozni, amilyen kicsik olyan nagyot tudnak ugrani(de persze nyúl függő is)ezért is legyen fedett a kifutó (ha kertbe lenne akkor meg főleg fedett a ragadozók miatt, de ugyse hagyod majd egyedül ha kinn lesz), inkább minnél tágasabb legyen a kifutó, de ha sok a türelmed akkor szobatisztára is nevelheted és akkor az egész lakásban szaladgálhat.

2."Elsősegélydoboz nyusziknak(tengerimalacosoknak is hasonló):legyen benne állatorvos elérhetòség(gondolj hétvégén elérhetőre, éjszakaira is) keress rá a környékeden egzotikus szakvizsgával rendelkező orvosra aki ért a nyulakhoz (Sajnos az Egyetemről kutyás-macskás kisállatorvosok jönnek ki), espumisan emulsio-ha puffadna a nyuszi amíg orvoshoz mész ezzel kezelheted(nem lehet túladagolni,de egy két ml elegendő)szén tabletta, ha hasmenése lenne,mellé bio-lapis por(ez egyfajta probiotikum rágcsálókbak) porítható táp amivel etetni tudod fecskendőből (legjobb a Criticar care vagy Trovet tápja) fecskendők (természetesen tű nélkül az etetéshez) !!DE ezek nem helyettesítik a hozzáértő állatorvosi elletást !! (Ezek addig amíg nem értek dokihoz)

3 Ecet, természetes tisztitószer a helyüket is fertőtlenítheted vele, kimosod aztán mehetnek is a nyuszik vissza.

4.Igénylik a játékot, de legjobban másik nyuszival és veled tudnak játszani , Kartondobozból csinálhatsz alagutat azt élveznék (ne legyen vegyszerezett, festékes)wc papír gurigába rakhatsz szénát azt(NE a lehúzhatós fajtát), kartondoboz azért is jó mert addig se a te dolgaidat fogja rágni :)

5.Ha nyuszit vállalsz abba benne van az ugrándozós, simizős, pusziosztós rész MEG a lepisilős, szétrágós, hetente új füllhallgató kell mert elől hagyom, elrágta a net kábelt,jajdejóhogy nem csapta meg az áram,majd én(persze csak képletesen,sose fenyítünk egy nyulat) rész is.

Szóval rágcsáló mivoltából (mostmár nyúlalakúak,de ezt őket nem erdekli,megrágták azt is) mindent megrág,megkostól , szóval nyúlbiztossá kell tenni a lakást, vezetékek eltorlaszolása(alagutak,gégecsővel)számolni kell,ha van tapéta az előszeretettel megkezdik,szereti a pkédeket is rágna (rajta van a szagod)meg amit féltesz azt ne hagyd nyúlelérhető helyen(megtanít rendek rakni ;) mindezrk ellenére úgy megszereted ezt a kis szőrgombócot,hogy a simogatása mindent feledtet :)

Ajánlom figyelmedbe az Első Nyúlmentő alapítvány honlapját és a "nyulak kedvelői ide" facebook csoportot itt tapasztalt gazdiktól kérdezhetsz,megoszthatod bánatod-örömöd

2018. febr. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!