Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Oroszlánfejű törpenyúl tartása?

Oroszlánfejű törpenyúl tartása?

Figyelt kérdés

Soha nem volt nyulam, nem ismerem őket, de pár év múlva szeretnék 1 nyulat egy kis lakásban (szabadon) tartani.

Milyen költségekkel számoljak?

Jó megoldás az, ha mindig nyitva van a ketrec ajtaja és szabadon máskálhat? Ha igen, muszáj fél négyzetméteres ketrec, vagy lehet valamivel kisebb?

Mi a véleményetek erről a fajtáról, mit ajánlanátok?

Kell a ketrecben szalmának (pelletnek...) lennie, vagy lehet üres is? esetleg valami textil


A válaszokat előre is köszönöm



2018. febr. 27. 15:35
 1/5 anonim ***** válasza:
51%
Szia irj rám priviben lassan 5 éve tartok törpenyuszikat jelenleg is 3 van.Bármiben sziovesen segitek.
2018. febr. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%
Azért ide is leirom ha valaki nézné.A nyuszit párban tartjuk szóval 2 nyuszit kell venned ahoz hogy boldogok legyenek és mind a ketőtt ivartalanitani mert ugy lesznek szobatiszták és ugy nem lesz bunyó.a nyusziknak kell széna aminek mindig előttük kell hogy legyen és jó minőségű táp is.Ha egész nap szabadon lesznek elég egy 100 az ketrec vagy egy 90 es a ketrecbe kell alomtálca amibe vagy pelletet vagy forgácsot raksz a pellet jobb mert azt nem horgyák szét.A ketrecbe kell még egy önitató és 2 tál amibe kapnak enni.Zöldséget gyümölcsöt hetente 1x 2x lehet nekik adni és ne annyira sokat például.alma,banán,répa,retek,ananász,eper,Amiket ne adj pl:karalábé,káposzta,saláta,és a többi k betűs és puffasztott.Naponta 2-3 órát minimum foglalkozni kell velük.Nekünk van egy nagy kifutónk nyárra sokat vannak ott és kint vannak tartva egy nagy épületben szabadon.A ketrecbe nem kell szalma se pellet csak az alomtálcába.Évente oltani kell őket szunyogok ellen nekünk az oltás évente 1500ft/nyúl .Még valami kérdés szívesen válaszolok.Még annyi ha szabadon vannak kábelek ne legyenek ugy hogy hozzáférjen a nyuszi mert megrágja és a butorokat is megrághatja legyen nekik fogkoptatójuk is meg faágakat is rakhatsz be nekik fogkoptatónak.
2018. febr. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
66%

oltás évente 6000 ft

ivartalanitás 15-20 000 ft

maga a nyúl is 10-15 000 ft körül van, érdemes tenyésztőtől venni, mert szebbek és kevésbé betegesek, továbbá a kereskedésekben elég kétes helyekről származnak a nyulak

ketrec + tartozékok 15 000 ft körül

faforgács nekem ingyen van ismerőstől

széna pedig pár ezer ft havonta


nálam cask akkor van szabadon, ha itthon vagyok, mert van még kutyám és macskám is és nem szeretném ha baj történe.

kezdésnek szerintem jó ha van egy fix elkeritett rész, ha kiderülne, h mégsem lakáskompatibilis(sok helyen olvastam már h megrágcsáltak dolgokat)

jó megoldás lehet ha ketrec helyett egy fém kifutót vessel, mert ezt igény szerint alakithatod és ha a jövőben már nem lenne rá szükség összehajtva kis helyet foglal.

ketrecbe nekem egy macskaalom tálca van forgáccsal megtöltve, a többi hely üres, illetve egy függőágy és szőnyeg van még bent neki.

2018. febr. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
83%

Az előtten írók szinte mindent leírtak de kiegészíteném.

TILOS adni nekik bármilyen emberi ételt. Pl.: kenyér, csoki

Szeretik és megeszik de nem tesz nekik jót.

Nem szabad adni nekik a kisállat boltokban árult csemege rudakat, fogkoptatókat és olyan tápokat ami magvas. Ezek sem tesznek nekik jót hiába árulják nyusziknak.

2018. ápr. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nekem egyedül van az Oroszlánfejű törpenyuszim, tehát nem muszáj mellé társ. Alapból úgy szoktam a ketrecét berendezni, hogy sarokwc amiben pellet van, a ketrec többi részében meg forgács(viszont nyáron nem volt benne forgács csak simán a ketrec meg egy szőnyeg szerű valami) külön tálja van egyik felében táp másikban víz de külön itatója is van. Szénatartó a ketrec oldalán, meg esetleg só. Estére a ketrecben van de napközben a szobában szabadon. Szerintem fontos hogy néha a ketrecben is legyenek bezárva mert tudniuk kell hogy mi az ő helyük, ne sajátítsák ki az ember területét.
2020. jan. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!